Ameriški Pokal 2016: Pregled Tekme ZDA - Kostarika

Potem ko so Kolumbijci v prvem krogu gostov Copa America 2016 premagali, je morala ameriška reprezentanca na tekmi proti Kostariki doseči točke. Drugi krog za Američane je bila trenutno odločilna tekma na turnirju.

Ameriški pokal 2016: pregled tekme ZDA - Kostarika

Ameriška reprezentanca je za nadaljevanje boja za uvrstitev v končnico potrebovala zmago proti Kostariki. Tudi Kostaričani so morali dopolniti svoje točke. Zato bi morala igra izpasti trmasto, v resnici pa se to ni zgodilo.

Američani so hitro odprli račun. Kostaričan Christian Gamboa je že v 8. minuti storil prekršek v lastnem kazenskem prostoru, kar je privedlo do takojšnje kazni. Vodja ameriške ekipe Clint Dempsey, ki je bil ugleden na prvi tekmi s Kolumbijo, ni zgrešil z točke. Američani so povedli z 1: 0.

Že pred koncem prvega polčasa so ameriški nogometaši lahko še dvakrat razburili tekmeca in rezultat do 42. minute pripeljali do uničujočega. Sprva, ko je bila na semaforju 37. minuta, je Jermaine Jones z enim dotikom streljal žogo v kot z zunanjega strani kazenskega prostora, Bobby Wood pa tri minute pred koncem prvega polčasa s podajo Clinta Dempseyja, dosegel 3: 0 v korist ekipe ZDA. …

V drugem polčasu so igralci Kostarike okrepili svojo aktivnost, vendar niso mogli doseči zadetka. Brian Ruiz je imel v 62. minuti izvrstno priložnost, a je napadalčevemu udarcu manjkalo nekaj centimetrov - žoga je zadela vratnico.

Po koncu tekme (82 minut) je branilec Kostarike naredil hudo napako v lastnem kazenskem prostoru, Graham Zusi pa je ugotovil končni rezultat srečanja in žogo zabil v prazno mrežo.

Zadnji žvižg je ujel ekipe z rezultatom 4: 0 v korist reprezentance ZDA. Tako imajo gostitelji prvenstva po drugem krogu tri osvojene točke, igralci Kostarike pa ostajajo z edino doseženo točko in v skupini A padejo na četrto mesto.