Ameriški Pokal 2016: Pregled Tekme Kolumbija - Paragvaj

Kolumbijci so med favoriti ameriškega nogometnega prvenstva 2016. V drugem krogu skupinskega dela četverice A je tej ekipi nasprotovala druga južnoameriška ekipa - Paragvaj.

Ameriški pokal 2016: pregled tekme Kolumbija - Paragvaj

Glavna novica za navijače kolumbijske reprezentance pred tekmo je bila prisotnost kapetana in vodje ekipe Jamesa Rodrigueza v začetni postavi. Ta igralec madridskega Reala je s svojimi dejanji na koncu vplival na rezultat na semaforju.

Kolumbijci so sestanek začeli aktivneje. Posledično je občinstvo videlo zgodnji gol. V 12. minuti je James Rodriguez izvajal kot z desne strani napada. Napadalec Milana Carlos Bacca se je odzval na prestop in neodločno zadel pod prečko s črte vratarjevega prostora. Ta žoga je bila prva na turnirju za kolumbijskega napadalca.

V 30. minuti tekme so Kolumbijci podvojili prednost. James Rodriguez je zdaj poslal žogo v vrata paragvajske reprezentance, zaradi česar je mreža zavihtela v skrajnem kotu vrat. Kolumbijska reprezentanca je samozavestno povedla z 2: 0. Po tem so Paragvajci poskušali nekako izboljšati svojo igro v napadu, a med zadetki v prvi polovici srečanja je mogoče ločiti le prosti strel Daria Lescana. Kolumbijski vratar Ospina je v elegantnem slogu žogo odbil v prečko.

V drugem polčasu je kolumbijski vratar znova pokazal čudeže, kako rešiti svoj gol. Ospina je v tem trenutku izvedla eno najlepših obramb prvenstva. V 62. minuti je Paulo Da Silva po kotu poslal žogo v zgornji kot, a je vratar, ki se je iztegnil v polno višino, uspel dobiti školjko.

Paragvajci igrišča niso zapustili brez zadetka. V 71. minuti je Victor Ayala s pametnim strelom iz velike razdalje poslal žogo do najboljših devet kolumbijskih vrat. Ta cilj je še vedno pravi vrhunec turnirja.

Več ekip se na tekmi ni moglo razlikovati, čeprav je imel Edwin Cardona (Kolumbija) sijajni trenutek za zadetek - Paragvaj je ubranila vratnica.

Končna zmaga Kolumbije z 2: 1 tej ekipi omogoča, da po dveh tekmah doseže šest točk in samozavestno vodi v skupino A. Paragvajci imajo po dveh srečanjih le eno točko v prednosti.