Copa America 2016: Pregled Tekme ZDA - Kolumbija

V noči 4. junija 2016 se je v ZDA začel jubilejni turnir Copa America, posvečen stoletnici nogometnih zvez Južne Amerike in stoletnici turnirja med latinskoameriškimi reprezentancami. Prestižnega tekmovanja se udeležujejo državne južnoameriške ekipe, pa tudi ekipe iz Srednje in Severne Amerike. Uvodna tekma je bila v San Franciscu. Pomerili sta se ekipi ZDA in Kolumbije.

Copa America 2016: pregled tekme ZDA - Kolumbija

Uvodna tekma Copa America 2016 se je začela zelo intenzivno. Ekipe iz prvih minut so si skušale aktivno ustvarjati strelne priložnosti, a v prvih petih minutah ni bilo nevarnih situacij ne na vratih Američanov ne v kazenskem prostoru kolumbijske reprezentance. Tekmo je v 8. minuti razstrelil zadetek. Kolumbijska reprezentanca si je priborila pravico za kot iz desnega boka. Sijajni servis Edwina Cardone v kazenskem prostoru je našel naslovnika. Branilec AC Milan in Kolumbije Cristian Zapata je z enim dotikom žogo poslal v gol. Kolumbija je povedla z 1: 0.

Po zgrešenem zadetku so Američani poskušali srečo iskati pred vrati drugih ljudi, a v napadih ameriške reprezentance je očitno primanjkovalo ostrine napadov. V celotnem prvem polčasu je ločen le udarec Clinta Dempseyja izven kazenskega prostora v 36. minuti. Žoga je letela blizu vratnice kolumbijske reprezentance.

Ob koncu polčasa so se Kolumbijci spet lahko prepoznali. Najprej so južnoameriški nogometaši sestrelili napadalni impulz ameriške ekipe, nato pa so bili upravičeni do enajstmetrovke. V 41. minuti kapetan Kolumbije James Rodriguez ni zgrešil. Na odmor so ekipe odšle z dvema goloma prednosti kolumbijske reprezentance.

Reprezentanca ZDA drugega polčasa ni mogla aktivno začeti. Prvih petnajst minut so Kolumbijci samozavestno imeli pobudo. Šele v 59. minuti so Američani prišli do desne strani do prvega kota, nakar je pred vrati Ospine obstajala nevarnost. Clint Dempsey je udaril z glavo, a je vratar skupaj s kolumbijskim obrambnim igralcem žogo lahko ustavil na črti. V 64. minuti je isti Dempsey nevarno streljal iz prostega strela, a je prva številka Kolumbijcev udarec odbila.

V zadnjih petnajstih minutah srečanja niso bila okronana z zadetki. Kolumbijski reprezentanti so imeli največ možnosti za zadetek. V 77. minuti je Carlos Bacca šel ena na ena z ameriškim vratarjem, a je Kolumbijin udarec zadel prečko.

Končni rezultat srečanja 2: 0 v korist kolumbijske reprezentance je Južnoameričanom omogočil, da so na turnirju dosegli prve tri točke in začasno vodili na lestvici skupine A.