Ameriški Pokal 2016: Pregled Tekme Argentina - Panama

Na tekmi prvega kroga skupinskega dela četverice D je reprezentanca Argentine ne brez težav premagala Čilence. Drugi tekmec modro-belih na turnirju je bila manj ambiciozna ekipa - ekipa Paname.

Ameriški pokal 2016: pregled tekme Argentina - Panama

Argentinska reprezentanca velja za glavnega favorita jubilejnega ameriškega pokala v nogometu. V zvezi s tem igra z reprezentanco Paname za Argentince ne bi smela biti zelo težka. Na igrišču ni bilo nobene senzacije. Argentinska reprezentanca je imela popolno prednost in si priborila veliko in samozavestno zmago.

V začetni postavi Argentincev spet ni bilo kapetana. Lionel Messi po poškodbi še ni pripravljen igrati za reprezentanco. A tudi brez Messija so Argentinci zgodaj dosegli zadetek. V 7. minuti je Angel Di Maria iz prostega strela dobro visel v predelu vratarjevega trga, kjer je Nicolas Otamendi z glavo poslal žogo v mrežo. Argentina je povedla z 1: 0.

55 tisoč gledalcev je na drugi zadetek Argentincev čakalo več kot eno uro, čeprav bi že v prvem polčasu Gonzalo Higuain lahko povečal prednost favoritov. V 61. minuti se je zgodil težko pričakovani vstop Lionela Messija na igrišče, sedem minut kasneje pa je argentinski kapetan z natančnim strelom zunaj kazenskega prostora dosegel svoj prvi zadetek na turnirju.

Lionel je zadel še dvakrat. Najprej je v 78. minuti vodja napadov Argentincev iz prostega strela zadel devetko, nato pa tri minute pred koncem srečanja dosegel hattrick.

Končni rezultat na semaforju je postavil še en zvezdniški napadalec argentinske reprezentance Sergio Aguero. Napadalec je v 90. minuti po popustu Marcosa Roja z glavo poslal žogo v gol.

Končni rezultat tekme 5: 0 v korist argentinske reprezentance je zmagovalcem zagotovil dostop do končnice. Argentinci imajo po dveh tekmah na turnirju dve zmagi. Panami so ostale le še tri točke.