Ameriški Pokal 2016: Pregled Igre Ekvador - Haiti

Reprezentanca Haitija je bila očitna slaba stran na Copa America 2016. Potem ko so Haitijci izgubili obe prvi tekmi v skupini B, so se na zadnjem srečanju soočili z igralci Ekvadorja, za katere bi zmaga lahko formalizirala izhod v končnico.

Ameriški pokal 2016: pregled igre Ekvador - Haiti

Igralci ekvadorske reprezentance so igro začeli aktivneje. Že v prvih desetih minutah srečanja so Ekvadorci ustvarili več nevarnih trenutkov pred vrati haitijske reprezentance. In že v 11. minuti je bila prva žoga v mreži. Christian Noboa je natančno podal do Ennerja Valencije, ki je Haitijce zadel izven kazenskega prostora in odprl rezultat na tekmi. Reprezentanca Ekvadorja je povedla z 1: 0.

V 20. minuti je Enner Valencia deloval kot pomočnik. Po njegovem nadstrešku v kazenski prostor je Haimen Iovi z lahkoto pospravil žogo v prazno mrežo. Reprezentanca Ekvadorja je svojo prednost hitro formalizirala na dva zadetka.

Rezultat se ni spremenil do konca prvega polčasa. Vendar velja omeniti, da bi lahko v 28. minuti haitijska reprezentanca, ki jo je zastopal Jerome, odigrala en gol. Prečka ga je prevzela.

V drugem polčasu so Ekvadorci povišali svojo zadetkovsko prednost. Christian Noboa, dobro znan ruskim navijačem, je v 57. minuti rezultat pripeljal do strmoglavega - 3: 0 v korist Ekvadorja.

V 78. minuti je Enner Valencia podal svojo drugo podajo na tekmi. Tokrat je pomagal svojemu bratu Antoniju. Rezultat 4: 0 je bil zadnji rezultat srečanja med Ekvadorjem in Haitijem.

Zmaga Ekvadorcev je to ekipo pripeljala na drugo mesto v skupini B. Hkrati se brazilska reprezentanca, ki je na drugi tekmi iste skupine izgubila proti Perujcem, sploh ni uvrstila v končnico.

V četrtfinalu se bo ekvadorska reprezentanca sestala z gostitelji turnirja - ekipo ZDA, Haitijci pa bodo turnir zapustili po treh porazih.