Ameriški Pokal 2016: Pregled Tekme Argentina - Čile

V prvem krogu skupinskega dela četverice D na ameriškem pokalu 2016 so se sestavili finalisti turnirja. Tekma Argentina - Čile je bila morda najbolj pričakovana v skupinskem delu prvenstva.

Ameriški pokal 2016: pregled tekme Argentina - Čile

Argentinsko reprezentanco je pred začetkom srečanja oslabila odsotnost kapetana in vodje Lionela Messija. Tudi drugi zvezdniški modri in beli Sergio Aguero se ni pojavil v bazi. Vendar odsotnost napadalcev ni postala velika težava za dvakratne zmage svetovnega prvenstva.

Že v drugi minuti bi lahko Niko Gaitan po udarcu z glavo zadel vrata Čilencev. Claudio Bravo je ubranil vrh vratnice. Po tej epizodi do 30. minute v tekmi ni bilo nobenih zadetkov za strelce, čeprav sta moštvi poskušali hitro mimo središča igrišča in napadeti vrata drug drugega. Po pol ure je čilski napadalec Alexis Sanchez zamudil svojo zadetek. Njegov strel iz kazenskega prostora je odseval Sergio Romero. V 34. minuti je isti Sanchez iz prostega strela poslal žogo v zgornji kot, a je argentinski vratar z udarcem spet kos.

Konec prvega polčasa je ostal Argentincem, a rezultat na semaforju se ni spremenil - napadi trojke Di Maria, Higuain, Gaitan so bili preveč kaotični in nedokončani.

Čilenci so drugo polovico srečanja začeli aktivno, pri čemer jim je pomagalo več nevarnih postavk. Rezultat pa je v 51. minuti odprl Angel Di Maria. Po napaki vezista Čila Arangesa na sredini igrišča je Banega prestregel žogo in dobro podal do igralca PSG-ja. Di Maria je zadel bližnji kot vrat Bravo.

V 59. minuti je Banega sam podvojil argentinsko vodstvo. Claudio Bravo je znova zgrešil strel v bližnji kot, toda na pot leta žoge v tej epizodi je vplival odboj od trnja zadnjic Mauricija Isle.

Odličen trenutek je imel tudi Gonzalo Higuain. V 67. minuti napadalec Napolija iz neposredne bližine ni mogel natančno poslati žoge v daljši kot - vratar je pomagal.

Čilenci so na samem koncu nadomestnega časa še vedno lahko igrali en gol. Fuenzalida je nekaj sekund pred koncem srečanja z glavo poslal žogo v gol.

Končni rezultat tekme 2: 1 v korist argentinske reprezentance pušča zmagovalcem boljše možnosti za napredovanje iz skupine D v fazo četrtfinala s prvega mesta.