Pregled Tekme PSV Eindhoven - CSKA

8. decembra je imel moskovski nogometni klub CSKA zadnje srečanje v skupinskem delu Lige prvakov UEFA 2015-2016. Tekmeci nabojev Leonida Slutskega so bili nogometaši nizozemskega PSV iz Eindhovna.

Pregled tekme PSV Eindhoven - CSKA

Pred zadnjim šestim krogom Lige prvakov 2015-2016 so igralci CSKA izgubili vse možnosti za uvrstitev v skupino. Vendar pa bi tretje mesto "vojaški ekipi" omogočilo, da je s tretjega mesta prišlo v pomlad evropske sezone. Takšen rezultat bi CSKA omogočil nastop na 1/16 tekem Uefine evropske lige. Da bi dosegli ta rezultat, je bilo treba premagati PSV.

Moskovski "CSKA" je imel pred začetkom srečanja določene težave s sestavo. Tekmo je zaradi poškodb izpustil Vasily Berezutsky (njegovo mesto v središču obrambe je zasedel Aleksey Berezutsky), desni bočni branilec Mario Fernandez (Kirill Nababkin je prišel na desni bok) in playmaker Roman Eremenko.

Začetek srečanja je potekal z malo prednostjo PSV. Skozi Nababkinov bok so Nizozemci vedno znova napadali. Vendar to ni uspelo. Nogometaši CSKA niso pokazali ostrega protinapadnega nogometa. Varovanci Slutskega v prvem polčasu niso imeli očitnih zadetkov.

Sredi prvega polčasa se je igra sicer izenačila, a sama tekma je potekala v enakem neshitrem tempu. Šele v zadnji tretjini polčasa je imel Luc De Jung, kapetan Eindhovna pravo priložnost za zadetek. Napadalec PSV je z desne strani zaključil servis, a je z najugodnejšega položaja z več metrov udaril naravnost v roke Akinfeeva. To je bil edini strel v vrata vrat "vojske" v prvem polčasu. V 36. minuti je z enim strelom v cilj PSV odgovoril Zoran Tošič. Po nevarnem prostem strelu z desnega boka je Tosić žogo zavrtel v skrajni zgornji kot, a je vratar nizozemskega prvaka svojo ekipo rešil.

Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom. Nizozemci so imeli nekaj odstotkov več statistike posesti, z enim strelom v gol na vsaki strani. Edini rumeni karton je prejel igralec CSKA Pontus Wernbloom. Le statistika kotov je bila naklonjena "vojski" (4 proti 2).

Drugi polčas se je začel v enakem hitrem tempu. Občinstvo do takrat ni videlo ostrih napadov. Na terenu je vse pogostejši boj za oblast, ki je povzročil kršitve pravil z naknadnimi opozorili. V 75. minuti je igra počila. Za vrat gostiteljev je bila dosojena enajstmetrovka za zelo kontroverzen prekršek v kazenskem prostoru Eindhovna nad Zoranom Tošičem. Sergej Ignashevich se je približal žogi. Branilec CSKA je spretno vrgel nogometno lupino in vratarja v različne kote. CSKA je povedel z 1: 0.

Po prepuščeni žogi so gostitelji takoj odhiteli na povrnitev in splačalo se je. Že v 78. minuti se je po pretresu na območju sedeža CSKA žoga odbila do kapetana PSV. Luc De Jung je z nekaj metrov zadel vrata "vojske". Semafor je prižgal neodločen izid.

Nizozemci so bili željni doseči še več in njihova prizadevnost je bila nagrajena. V zadnjih desetih minutah srečanja je vezist PSV-ja Davey Propper dobro izvedel prosti strel. Vezist je spretno pospravil žogo v kot Akinfeevih vrat.

Po koncu tekme je imel Tošič priložnost za povrnitev. Že v določenem času je "CSKA" dobil pravico do nevarnega prostega strela. Vendar se rezultat na semaforju do zadnjega žvižga ni spremenil.

Tako je CSKA izgubil z 1-2, kar je igralcem Slutska odvzelo sodelovanje v evropskih tekmovanjih. Nogometaši PSV iz Eindhovna se bodo zdaj morali pripraviti na končnico lige prvakov.