Pregled Tekme Olympiacos - Krasnodar Dne 21.08.2019

FC Krasnodar predstavlja Rusijo v ligi prvakov leta 2019. Naslednji tekmec kluba je bil grški Olympiacos. Prvi boj se je zgodil v Grčiji. O vseh dogodkih na tekmi si lahko preberete v tem pregledu.

Pregled tekme Olympiacos - Krasnodar dne 21.08.2019

V lanski sezoni je FC Krasnodar iz istoimenskega mesta na ruskem nogometnem prvenstvu zasedel tretje mesto in dobil pravico zastopati Rusijo v ligi prvakov. Prvi tekmec ruskega kluba je bil portugalski Porto. Po skupni zmagi je Krasnodar nadaljeval. Naslednji tekmec ekipe je bil grški Olympiacos. Navijači Krasnodarja so upali na pozitiven izid dvokrožne tekme. V primeru zmage je ruski klub prišel v skupinski del lige prvakov.

V noči na sredo je Grčija odigrala prvo od dveh načrtovanih tekem proti Olympiakosu. Krasnodar je na teren vstopil v naslednji sestavi - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Od prvih minut tekma ni šla v prid ruskemu klubu. Nogometaši Krasnodarja so pri podajanju delali veliko napak in so se le redko približevali nasprotnikovim vratom. Olympiacos je deloval bolj samozavestno in na vratih pogosto premagal Matveyja Safonova. Vratar je ujel ali zadel veliko žog. A v 30. minuti je napadalec grškega kluba Guerrero z izvrstnim strelom v kot gola uspel in rezultat je postal 1: 0 v korist gostiteljev. Te trenutke je gledal v Krasnodarju, Remy Cabella se je poškodoval in prišlo je do prisilne zamenjave. Namesto tega je na igrišče vstopil Christopher Olsson.

Še več, Olympiacos bi lahko zadel v prvem polčasu. Toda v nekaterih epizodah je imel Krasnodar le srečo. V napadu ruski klub v prvem polčasu ni bil zapomnjen po ničemer izjemnem. Wanderson je zadel le nevaren udarec.

V drugem polčasu se je Krasnodar ofenzivno izboljšal. Toda ekipa je bila zelo utrujena in v obrambi je delovala ne tako zbrano. Tudi menjave niso mogle spremeniti poteka neuspešnega boja. Toda Olympiacos je zamenjavo igral na polno. Napadajoči nogometaš Rangelovich je vstopil na igrišče in po nekaj minutah naenkrat zakril dva zadetka. Najprej je prednost Olympiakosa v 78 minutah povečal na dva zadetka, nato pa v 85 minutah stvari pripeljal do poraza. Končno točko na tekmi je postavil vezist Podense, ki je v 89. minuti proti Safonovu dosegel četrti zadetek.

Tako se je srečanje končalo s porazom Krasnodarja z rezultatom 4: 0. Povratna tekma bo teden dni kasneje v Krasnodarju, a po prvi tekmi je kar težko pričakovati čudež ruske ekipe. Olympiacos je igral veliko bolje in si je zaslužil zmago. Nogometaši Krasnodarja niso bili pripravljeni na odločilne tekme lige prvakov. Na takšnih sestankih nimajo zadostnih izkušenj. V primeru skupnega poraza se Krasnodar poda v skupinski del Evropske lige.