Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Švica - Rusija

V dveh zadnjih krogih skupinskega dela na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu na Slovaškem je morala ruska reprezentanca igrati z resnimi tekmeci. Po predpisih turnirja so se 19. maja obtožbe Ilje Vorobjova srečale s švicarsko reprezentanco, ekipo, ki je imela na petih srečanjih štiri zmage.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Švica - Rusija

Švicarska reprezentanca je na hokejsko svetovno prvenstvo na Slovaškem pripeljala dostojno moštvo. Vsi voditelji reprezentance, ki so bili osvobojeni svojih klubov v ligi NHL, so se pridružili vrstam Evropejcev. Vsaj dve švicarski petici sta predstavljali strašno silo.

Začetek srečanja je ostal pri Rusih. Že v prvi izmeni so švicarski hokejisti zaslužili manjšino, a "rdeči avto" ni uspel uresničiti številčne prednosti. Po tem so Rusi še naprej igrali aktivno, zaradi česar so imeli Švicarji težave z izstopom iz njihove cone. V 4. minuti srečanja je Dmitrij Orlov solo tekel do vrat vratarja švicarske reprezentance, vendar ni mogel doseči zadetka. Tako aktivno delovanje branilca ni minilo, ne da bi pustil sledi - napadalec "Chicaga" Artem Anisimov je končal pak v vratih Ginonija. Rusija je povedla z 1: 0.

Po zadetku se je teritorialna in igralna prednost Rusov povečala, vendar občinstvo v prvem delu ni videlo drugega ploščka. Šele v drugi polovici dvajsetih minut so Švicarji začeli pozicijsko napadati vrata Aleksandra Georgieva.

V zadnjem delu obdobja se je švicarska reprezentanca lahko premogla, kar sta olajšali dve odstranitvi Rusov. Kljub nevarnim metom nominalnih gostiteljev tekme so vrata ruske ekipe ostala nedotaknjena do sirene za odmor.

Ekipa je drugo obdobje začela z igro štirih igralcev. Številčna prednost Švicarjev ni trajala dolgo in ni vodila do nevarnih napadov. Kmalu pa so obtožbe Ilje Vorobjova spet odšle. Številčna večina Švicarjev je bila ostra, a vratar New York Rangersa je še naprej ohranjal gol nedotaknjen. Morda je bil Aleksander Georgiev v drugem obdobju najboljši igralec ruske reprezentance. Mladi vratar je rusko reprezentanco nekajkrat rešil pred neizbežnim golom.

V 7. minuti se je rezultat na semaforju še vedno spremenil. Za domače navijače je bilo to razveseljivo, saj je Nikita Kucherov s prestopom prijatelja Nikite Guseva zadel vrata Ginonija in si s tem prislužil svojo osebno trinajsto točko na turnirju na sistemu gol + podaja.

Druga polovica obdobja je minila v dvosmernih napadih, a rezultat se ni spremenil. Švicarji so zaostajali z 0: 2. Ob koncu obdobja so strasti začele vreti. Ekipi sta si priborili medsebojno odstranitev zaradi nesramnosti, ki je na začetku zadnjih dvajsetih minut vodila do igre v nepopolnih, a enakovrednih sestavah.

Tretje obdobje je rusko moštvo preživelo lepo, pozorno na lastne zadetke. Pri vratih Georgieva in Ginonija je bilo razmeroma manj možnosti kot v prvih segmentih srečanja. Rusi so imeli prednost v igri, bolj verjetno so streljali na gol. Nikita Gusev je v veliki priložnosti zamudil priložnost za zadetek. Met Las Vegasa naprej je odsevala prečka. 5 minut pred koncem tekme je branilec Toronto Maple Leafs Nikita Zaitsev podal odlično podajo Artyomu Anisimovu, nato pa je centralni napadalec krog preusmeril na Nikito Kucherov. Napadalec Tampe je z vratarjem šel ena na ena in bil natančen. Ta zadetek je bil zadnji na tekmi.

Rusi so zadnje štiri minute srečanja preživeli v manjšini (dvakrat so se upokojili). Švicarji so vratarja zamenjali za šestega igralca polja, a niso mogli zadeti. V zadnjih sekundah tekme je prečka zaigrala za domače hokejiste.

Končni rezultat obračuna je 3: 0 v korist ruske reprezentance. Ta rezultat je Rusom omogočil, da so ostali na vrhu lestvice skupine B.