Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Latvija - Rusija

18. maja 2019 je ruska državna reprezentanca v hokeju na ledu odigrala peto tekmo na svetovnem prvenstvu na Slovaškem. Varovanci Ilje Vorobjova so nasprotovali latvijskim hokejistom, ki še niso izgubili možnosti za uvrstitev v odločilno fazo svetovnega pokala. Igra naj bi bila trmasta in brezkompromisna.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Latvija - Rusija

Da bi ohranili možnosti za uvrstitev v končnico latvijske reprezentance, je bilo treba ruski ekipi vzeti točke. Baltiški hokejisti so dobro naravnani na prihajajočo tekmo, kar je postalo jasno že v prvih izmenah.

Začetni del igre je potekal pod močnim pritiskom Latvijcev. Hokejisti ruske reprezentance so imeli velike težave pri izstopu iz lastne cone. Po prvi spremembi treh Ovechki - Kuznetsov - Barabanov pa se je igra preselila na cilj latvijske reprezentance. Legionarji iz Washingtona Latvijcem niso dovolili, da zapustijo svoje območje, kar je ustvarilo nevarne trenutke. Takšna aktivnost Rusov ni pripeljala do zapuščenega ploščka.

Sredi obdobja so se začele odstranitve. Sprva so reprezentance igrale v enakih, a nepopolnih sestavah (štiri do štiri), nato pa so Rusi spet odšli. Ko je igrala štiri na tri, je latvijska reprezentanca uspela odpreti rezultat na tekmi. V 11. minuti je zadel Oskar Tsibulskis, ki je zadel bližnji kot vrat Andreja Vasilevskega. Vratarju Tampa Bay Lightninga zaradi hitrega prestopa Latvijcev ni uspelo preseliti. Vogal vrat Rusov je ostal nezaščiten.

Kmalu je ruska reprezentanca dobila priložnost za povračilo. Napadi Ilje Vorobjova so v večini igrali štiri minute. V tem času je nalet latvijske ekipe udaril nalet napadov. Nikita Kucherov in Gusev sta zadela okvir, Aleksander Ovečkin je večkrat nevarno vrgel v tarčo. Vsi ti poskusi niso privedli do zadetka. Latvijska reprezentanca je junaško vstala.

Ob koncu obdobja bi lahko Rusi v nevarnem protinapadu zgrešili še več, a moštvo je rešil Andrej Vasilevski. Ruska reprezentanca je prvič na turnirju med tekmo izgubila. Število pred sireno za odmor se ni spremenilo. Latvija je vodila z 1: 0.

Na začetku druge tretjine so Rusi lahko izenačili rezultat. Močan strel iz daljine Dmitrija Orlova je dosegel svoj cilj. Za izenačenje semaforja je branilec Washington Capitalsov potreboval le 27 sekund od vmetavanja.

V 4. minuti tretjine je vplivala prednost spretnejših hokejistov. Ruska večinska brigada pod vodstvom Evgenija Malkina je organizirala drugi pak proti latvijskim hokejistom. Nikita Gusev se je odlikoval s prestopom Evgenija Dadonova. Po zadetku so Rusi še naprej prevladovali. "Rdeči avto" je napadel veliko in nevarno, kar je povzročilo tretji zadetek proti latvijski reprezentanci. Tokrat je z golmanom ena na ena zadel najboljši strelec trenutnega turnirja Nikita Kucherov.

Konec obdobja za rusko reprezentanco se je izkazal za zmečkanega. Razlog za to sta bila dva izbrisa, zaradi katerih so bili domači hokejisti drugi dvajset minut prisiljeni skupaj končati proti petim tekmecem. Obramba Rusov se je vzdržala, rezultat 3: 1 je ostal do sirene za odmor.

V zadnjem obdobju gledalci niso videli zapuščenih podložk. Najbližje cilju sta bila ruska hokejista Nikita Kučerov in Dmitrij Orlov, toda v metu teh hokejistov ni bilo natančnosti. Za latvijsko reprezentanco je igral okvir vrat. Končni rezultat tekme 3: 1 v korist ruske reprezentance je domačim igralcem omogočil peto zmago na turnirju, zahvaljujoč temu pa rusko moštvo ohranja prvo vrstico v razpredelnici v skupini B svetovnega pokala 2019.