Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Kanada - Nemčija

Kanadska hokejska reprezentanca je 18. maja 2019 odigrala peto tekmo v skupinskem delu svetovnega pokala 2019. Nasprotniki Kanadčanov so bili športniki iz Nemčije, ki so v Košicah zmagali na štirih prejšnjih tekmah. Vice-prvaki olimpijskih iger v Koreji so bili odločeni, da bodo eminentnim Kanadčanom vzeli točke.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Kanada - Nemčija

Pred začetkom tekme je bila nemška reprezentanca ena od le dveh ekip na turnirju, ki sta zmagali na prvih štirih tekmah. To je Nemcem omogočilo, da so se samozavestno počutili na vrhu lestvice v skupini A svetovnega prvenstva. Hokejisti Kanade so na svoji prvi tekmi senzacionalno izgubili s finsko reprezentanco, nato pa trikrat slavili uspeh. Zmaga v petem krogu je bila za ustanovitelje hokeja zelo pomembna. V tem primeru bi "javorjevi listi" Nemce uvrstili v tabelo na podlagi rezultatov osebnega srečanja.

Moštvo Kanada je tekmo začelo aktivno, kar je bilo pričakovano. Prekomorski profesionalci so imeli prednost na začetku tekme, kar je povzročilo dvominutno odstranitev Nemcev. Priložnost so izkoristili Kanadčani, ki so bili na turnirju najboljša ekipa za uresničitev večine. Vodja Ottawskih senatorjev in eden najbolj zvezdnih kanadskih igralcev na turnirju Toma Chabota s podajo Jonathana Marchessa je s svojim natančnim strelom odprl zadetek.

Po zapuščenem ploščku so nemški hokejisti poskušali igrati natančneje. V obrambi so Nemci ravnali previdno. Hkrati hokejisti, ki so izgubili, niso pozabili na napad. Nemci so imeli svoje priložnosti za izenačenje rezultata. Prekomorski hokejisti so se v prvem obdobju dvakrat upokojili, a so vrata ohranili suha. Po koncu druge odstranitve so Kanadčani dosegli še drugi zadetek. Mark Stone je izkoristil zmedo pred vrati nemške reprezentance in za svojo ekipo izdal dva zadetka prednosti. Do konca obdobja se rezultat ni spremenil - Kanadčani so zmagali z 2: 0.

Nemška reprezentanca je drugo obdobje začela aktivno, a so Kanadčani znova zadeli. Priložnost za zadetek so dali Nemci sami, ki so spet kršili pravila. Kanadska reprezentanca je številčno večino zaigrala igrivo. Po nekaj hitrih in natančnih podajah je bil Mark Met pripeljan na met, a iz ugodnega položaja ni zgrešil. Nemogoče je z gotovostjo trditi, da je bil rezultat 3: 0 v korist kanadske reprezentance v igri, a so severnoameriški hokejisti vse svoje trenutke izkoristili zelo produktivno.

Sredi obdobja je imela priložnost zaigrati tudi večina nemška reprezentanca, a Nemci na vratih vratarja javorjevih listov niso ustvarjali nevarnih situacij.

Ob koncu obdobja so severnoameriški hokejisti znova dovolili Nemcem, da igrajo večino. Nemška reprezentanca je naredila še en poskus. Ugledni Yasin Alice, zadel vrata iz polobmočja. Do konca obdobja sta ostali približno dve minuti. Zdelo se je, da bo ta plošček Nemcem dodal samozavest, a so Kanadčani takoj organizirali svoj četrti gol. Mark Stone je izkoristil neusklajene akcije nemških branilcev in na tekmi dosegel hat-trick. Končni rezultat na koncu druge tretjine je 4: 1 v korist Kanade.

V prvih petih minutah tretje tretjine je Anthony Manta naredil svoj dvojnik, kar je Kanadčanom omogočilo, da rezultat povišajo na veliko - 6: 1. Po tem je nemška reprezentanca dokončno izgubila vse možnosti, da bi se držala rezultata, kanadska reprezentanca pa je poraz nadaljevala in rezultat svojih golov dosegla na osmih. Sam Reinhart in Anthony Cirelli sta se s svojimi goli odlikovala v severnoameriških hokejistih.

Končni rezultat 8: 1 v korist kanadske reprezentance je čezmorskim hokejistom omogočil, da so Nemce premaknili z druge vrste lestvice planetarnega prvenstva v skupini A.