Svetovno Prvenstvo V Hokeju Na Ledu 2019: Pregled Tekme Švedska - Rusija

Na zadnji tekmi skupinskega dela svetovnega prvenstva v hokeju na ledu na Slovaškem je ruski reprezentanci nasprotoval eden glavnih favoritov celotnega turnirja - ekipa Švedske. Končna razporeditev mest v zgornjem delu razpredelnice skupine B je bila odvisna od rezultata te igre.

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2019: pregled tekme Švedska - Rusija

Pred zadnjo tekmo v skupini B je ruska državna reprezentanca v hokeju na ledu na svetovnem prvenstvu 2019 zasedla prvo mesto. Zadnji tekmeci Rusov v skupinskem delu so bili švedski hokejisti. Ta skandinavska ekipa je na turnir pripeljala številne svoje zvezde. Zato se je zdelo, da je nadzorovana igra ena najbolj zanimivih na turnirju v predhodni fazi.

Tekma se je začela z obojestransko željo ekip po posesti ploščka. V prvih petih minutah srečanja občinstvo ni videlo nobene zadetkov. Švedska reprezentanca je pogosteje napadala pozicijsko. Rusi so poskušali v protinapad. V 8. minuti se je rezultat spremenil. Dejavnost skandinavskih hokejistov v tuji coni je privedla do zapuščenega ploščka. Strel Markusa Pettersona z modre črte je zadel kapetana lavine Colarodo, Gabriela Landeskog. Od zvezdnega središča naprej do Švedov se je lupina odbila v vrata Andreja Vasilevskega. Švedska je povedla z 1: 0.

Po zgrešenem ploščku so Rusi poskušali bolj aktivno igrati v tuji coni, vendar to ni privedlo do nevarnih trenutkov na vratnici Markstrema, ampak do odstranitve Sergeja Andronova. Napadalec CSKA v tuji coni je s palico zaskočil nasprotnika in dobil zasluženi dve minuti. Rusi so zgledno igrali v manjšini, Švedi pa niso dovolili zvišanja rezultata.

Nekaj minut kasneje je Kirill Kaprizov dobil globo. Rusi so si v napadalni coni znova prislužili dve minuti igre v neenakih sestavah. Skandinavski hokejisti so na vratih Vasilevskega ustvarili napetost, a vratar Tampa Baya s pomočjo obrambe ni dovolil drugega zadetka.

Prvo obdobje se je končalo z rezultatom 1: 0 v korist Švedske. Skandinavski hokejisti so v prvih dvajsetih minutah tekme izgledali bolje, pogosteje streljali na vrata in imeli teritorialno in igralno prednost.

V drugi tretjini se je igra močno spremenila. Ruska reprezentanca je rezultat izenačila v prvi minuti. Trije Gusev - Anisimov - Kucherov so s svojimi podajami nanizali idealen napad, nakar je napadalec Chicaga rezultat poravnal. Drugi zadetek proti Švedom so Rusi organizirali po 4 minutah. Met Mihaila Sergačova z modre črte je zaključil Evgeny Dadonov, ki je jeseni uspel zamenjati klub in spremeniti smer poleta. Za napadalca Florida Panthers je bil ta gol že sedmi na turnirju.

V 9. minuti sta dve glavni zvezdi ruskega hokeja v zadnjem desetletju odigrali kul kombinacijo. Evgeny Malkin je podal Aleksandru Ovechkinu, nato pa je napadalec Washingtona Yakuba Markstrema prisilil, da se je tretjič predal.

Ruska reprezentanca je še naprej razdirala švedsko obrambo. V 15. minuti je svoj prvi zadetek na svetovnem prvenstvu 2019 dosegel Kirill Kaprizov, ki je vrgel takoj po vstavljenem metu Kuznjecova. 4: 1 v korist ruske reprezentance. Morda je ta gol Švede dokončno zlomil. Do konca obdobja so Skandinavci še dvakrat popustili in v eni minuti. Najprej je zadel Mihail Grigorenko, nato pa napadalec Pittsburgha Jevgenij Malkin. Končni rezultat tekme po dveh obdobjih je 6: 1 v korist ruske reprezentance.

V zadnjem obdobju je občinstvo videlo še štiri zadetke. Tri izmed njih so organizirali švedski hokejisti. V 13. minuti je William Newlander zapolnil zaostanek in z rezultatom 6: 2. Rusi so potrebovali manj kot minuto, da so odgovorili. Dmitrij Orlov je odgovoril z doseženim ploščkom. Po tem je postalo dokončno jasno, da bo zmagovalka srečanja ruska ekipa. Morda je to sprostilo domače hokejiste. Obtožbe Ilje Vorobjova so v zadnjih treh minutah še dvakrat popustile. Odlikovala sta se švedska branilca Ekman-Larson in Klingberg.

Končni rezultat srečanja je 7: 4 v korist ruske reprezentance. Ta rezultat je naši ekipi omogočil samozavestno zmago v skupini B. Rusi v četrtfinalu bodo ameriška reprezentanca.