Ameriški Pokal 2016: Pregled Tekme Kolumbija - Kostarika

Po zmagah na prvih dveh tekmah so si Kolumbijci že zagotovili pot v naslednjo etapo Copa America 2016. V zadnji tekmi se je reprezentanca morala srečati s Kostariko.

Ameriški pokal 2016: pregled tekme Kolumbija - Kostarika

Za nadaljevanje bojevanja na turnirju so Kostaričani potrebovali zmago na tekmi s Kolumbijo. Poleg tega je bilo zaželeno veliko doseči, saj bi se v primeru poraza Američanov od Paragvajcev razlika med goli izračunala med reprezentancama Paragvaja in Kostarike. Ekipa, ki je postala glavna senzacija na svetovnem prvenstvu v Braziliji leta 2014 (Kostarika), se je po svojih najboljših močeh potrudila - zmagala je nad Kolumbijo.

Tekma Kolumbija - Kostarika se je izkazala za najbolj razburljivo doslej na turnirju. Gledalci so videli pet doseženih zadetkov, od katerih je bil prvi izdan že v drugi minuti. Venegas je izven kazenskega prostora s čudovitim udarcem poslal žogo v zgornji zgornji kot. Reprezentanca Kostarike je povedla z 1: 0.

Kolumbijski nogometaši so se hitro vrnili nazaj. Že v 6. minuti je rezultat na semaforju izenačil. Ugledal Frank Fabre. V prihodnosti se je igrala z dvosmernimi napadi, v katerih so bili Kostaričani uspešnejši. Njihova napadalna dejanja so povzročila avtogol. Junak 6. minute Fabra je žogo zarezal v lastna vrata. Na veselje svojih navijačev so nogometaši Kostarike povedli z 2: 1 (34. minuta je bila na štoparici).

V drugem polčasu so se nadaljevali goli proti obema nasprotnikoma. Najprej so prednost povečali Kostaričani. V 58. minuti je Brian Oviedo podal na podajo Celsu Borgesu, katerega strel v spodnji kot vrat je bil natančen. Kostaričani so povedli z dvema goloma razlike. Vendar se je pred koncem tekme rezultat na semaforju spet spremenil.

Kolumbijski voditelj Juan Cuadrado je podajo podal do Marlosa Morena Durane, ki je vratarja streljal zunaj kazenskega prostora. Močno poslana žoga je zletela v bližnji kot vrat. Ta zadetek je bil zadnji na tekmi.

Končni rezultat 3: 2 v korist reprezentance Kostarike je le pokvaril razpoloženje Kolumbijcev pred končnico. In za same zmagovalce to ni prineslo pričakovanega rezultata: Američani so v dvoboju z Paragvajem zmagali. Tako kolumbijska reprezentanca zaseda drugo mesto v skupini A, Kostarika pa pade na tretje mesto in izpade s turnirja.