Copa America 2016: Pregled Igre Haiti - Peru

Tekme skupinskega dela v skupini B Copa America 2016 so se začele z obračunom med reprezentancama Haitija in Perua. Srečanje teh tekmecev je potekalo v Washingtonu na stadionu s 75.000 gledalci.

Copa America 2016: pregled igre Haiti - Peru

Pred začetkom srečanja so igralci perujske reprezentance veljali za favorita obračuna. Razlika med športniki v razredu je postala očitna že v prvih minutah - Perujci so popolnoma prevzeli pobudo in pogosto napadli vrata Haitijcev. Nogometaši haitijske reprezentance so šele sredi prvega polčasa lahko našli moč za več smiselnih napadov, a golov niso dosegli. Najnevarnejši trenutek prvega polčasa pri vratih Perujcev je bil prosti strel, ki ga je izvedel Mechak Jerome. Žoga, sprožena iz zaokroževanja kazenskega prostora, je preletela prečko. Po tem so Perujci spet začeli nevarno napadati, a žoga ni več prestopila vratnice. V zadnji minuti polčasa je Haitijce rešila vratnica po udarcu izven kazenskega prostora Edisona Floresa.

Tudi drugi polčas se je začel z napadi perujske reprezentance. Vso tekmo so Južnoameričani večkrat zadeli nasprotnikova vrata, imeli prednost v posesti žoge. Posledično v 61. minuti Haitijci niso mogli ohraniti vrat nedotaknjenih. Odlično podajo Edisona Floresa z levega boka je zaprl Paolo Guerero. Zadetek se je izkazal za zelo učinkovitega: Guerero je jeseni z glavo preusmeril žogo v gol Haitijeve reprezentance.

Do konca tekme se rezultat na semaforju ni spreminjal. Reprezentanca Haitija se ni mogla ustrezno odzvati na prejeti gol. Verjetneje je, da bi Haitijci lahko prejeli drugi gol.

Končni rezultat 1: 0 je zabeležil zmago reprezentance Peruja, ki po tekmi prvega kroga na Copa America 2016 nabira tri točke.