Copa America 2016: Pregled Tekme Brazilija - Ekvador

Brazilska nogometna reprezentanca na vseh večjih turnirjih upravičeno velja za enega izmed favoritov na vsaki tekmi. Tako je bilo tudi pred prvim srečanjem petkratnih svetovnih prvakov na Copa America 2016. Tekmeci Brazilcev so bili nogometaši iz Ekvadorja.

Copa America 2016: pregled tekme Brazilija - Ekvador

Končni rezultat tekme se je za večino ljubiteljev nogometa izkazal za nepredvidljivega. Kljub favoriziranju Brazilcev so ekvadorski nogometaši že v prvih minutah srečanja lahko nasprotovali dostojnemu nogometu Pentacampsom. Ves prvi polčas se je igral v enakovredni borbi. Ekipi sta se poskušali odzvati z napadom na napad, čeprav igralci niso ustvarjali nevarnih in resnično zadetkov pri golih tekmecev.

Brazilci so v prvih petinštiridesetih minutah zadeli le štiri strele v okvir vrat, od tega je le en zadel tarčo. V šesti minuti je zadel Filipe Coutinier. V prvi polovici srečanja so Ekvadorci odgovorili le z dvema udarcema, brazilski vratar pa je v igro stopil šele potem, ko je v 37. minuti iz prostega strela zadel Ener Valencia. Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom.

Drugo polovico srečanja je zaznamovala zelo kontroverzna odločitev bočnega sodnika, ki je vplivala na končni rezultat tekme. V 66. minuti so igralci Ekvadorja izvedli zgleden napad, nakar je Montero z levega boka streljal v kazenski prostor. Žoga je zdrsnila čez roke brazilskega vratarja in se zakotalila v gol. Radovednost epizode ni vplivala na iskreno veselje Ekvadorcev, a je bil cilj preklican. Sodeč po ponovitvah epizode je bočni sodnik zmotno ugotovil, da je bila žoga v času podaje Montera za golovo črto. Rezultat je ostal nespremenjen - 0: 0.

Do zadnjega piščalke se številke na semaforju niso spremenile, čeprav brazilski napadalec Lucas v 84. minuti ni mogel uresničiti strelske priložnosti. Napadalec ni uspel z glavo žogo v prazen kot vrat.

Po rezultatih srečanja so ekipe dosegle eno točko, po tekmi pa se je trenerski štab in ekvadorski nogometaši pritoževali, da je bil moštvu odvzet gol. Hkrati obtožbe zoper arbitre v interpretaciji epizode v 66. minuti niso neutemeljene.