Copa America 2016: Pregled Igre Čile - Bolivija

Po neuspešnem začetku na Copa America (poraz proti Argentini) so morali Čilenci v drugem krogu skupinskega dela osvojiti točke. Tekmeci čilske reprezentance na drugi tekmi so bili nogometaši Bolivije.

Copa America 2016: pregled igre Čile - Bolivija

Obe reprezentanci sta prvi tekmi na turnirju izgubili z enakim rezultatom 1: 2. Čilenci se niso mogli upreti argentinski reprezentanci, Bolivijci pa so v marsičem senzacionalno izgubili proti ekipi Paname. Pred drugo tekmo sta si obe ekipi zadali nalogo zmage, da bi ohranili možnosti za izhod iz skupine D.

Tekma se je začela s prednostjo čilske reprezentance, vendar v prvih pol ure tekme ni prišla do resnejših strelskih priložnosti. Le v zadnjih petnajstih minutah so Čilenci lahko ustvarili več akutnih situacij na vratih bolivijskega vratarja. Pinilla in Sanchez sta imela lepi priložnosti, toda zadetki slavnih igralcev so manjkali natančnost. Prva polovica srečanja se je končala z ničlami na semaforju.

Manj kot minuto po začetku druge polovice srečanja je čilska reprezentanca odprla zadetek. Bolivijan Juan Carlos Anse je žogo izgubil v bližini kazenskega prostora, ki pa je ni zgrešil Mauricio Pinilla, ki je podal Arthurju Vidalu. Čile je z 1: 0 povedel že v 46. minuti.

V 61. minuti se je bolivijska reprezentanca odbila. Najlepši gol je dosegel Jasmani Campos. Bolivijski je močno streljal v sam gol vratnice. Claudio Bravo je bil nemočen. Na semaforju so zasvetile številke 1: 1.

Po priznanju žoge so Čilenci v napadnih akcijah dodali še več. V 73. minuti je Sanchez odgovoril s prostim strelom, a je bolivijski vratar pariral žogo, poslano v sam kot. Tudi Arturo Vidal je imel strelske priložnosti, a igralcu Bayerna primanjkuje natančnosti in včasih tudi sreče.

Odločilni del tekme je bil 8 minut dodan k glavnemu času. Čilski nogometaši so vse bolj nevarno porinili na nasprotnikova vrata, ko je končno v 8. minuti poškodbe sodnik pokazal na točko pri golu bolivijske reprezentance. Žoga je po podaji v kazenski prostor pristala v roki Jasmine Campos in sodnik je sprejel zelo dvoumno odločitev. V 10. zaustavitveni minuti Arturo Vidal ni zgrešil - 2: 1 v korist Čila.

Bolivijci so imeli veliko priložnost za zmago. V 12. minuti dodane tekme Rodrigo Ramallo iz najugodnejšega položaja ni mogel v kot gola Claudia Brava. Po njegovem zadetku z območja enajstmetrovke je žoga prešla nekaj centimetrov od prečke.

Srečanje se je končalo z rezultatom 2: 1 v korist čilske reprezentance. Ta tekma je bila eno najbolj intenzivnih in dramatičnih obračunov na Copa America v skupinskem delu.