Copa America 2016: Pregled Tekme Urugvaj - Venezuela

10. julija je Philadelphia gostila tekmo drugega kroga skupinskega dela v četvercu C. Gledalci so bili priča tekmi med reprezentancama Urugvaja in Venezuele.

Copa America 2016: pregled tekme Urugvaj - Venezuela

Urugvajci, ki upravičeno veljajo za enega od favoritov ameriškega prvenstva 2016, so imeli v četvercu C. nerazumljivo prvo tekmo. Po porazu z mehiško reprezentanco je Urugvaj postavil pod vprašaj izstop iz skupine v fazo končnice. To je zahtevalo zmago dvakratnih svetovnih prvakov na tekmi drugega kroga.

Tekma Urugvaj - Venezuela se je začela z rahlo prednostjo favoritov, a očitnih točkovnih situacij na golu Venezuele ni bilo. Priložnost Edinsona Cavanija lahko izpostavimo šele v 15. minuti. Napadalec PSG je imel priložnost streljati na gol s sredine kazenskega prostora, a je zgrešil žogo. V prvem polčasu napadi Urugvajcev niso bili dokončani. Kljub posesti žoge je bila reprezentanca Celeste v prvi črti videti zelo kaotično.

Venezuelska reprezentanca je ponudila urugvajskim protinapadom, v 36. minuti pa so na tekmi celo povedli. Odlikoval se je Salomon Rondon. Nekdanji igralec Zenita iz Sankt Peterburga je žogo zaključil v mrežo Urugvaja, potem ko je vratar Musler iz bočnega udarca s štiridesetih metrov skoraj sprožil izstrelek za ušesi. Fernando je žogo premaknil v prečko, a po zaključku žoge svoji ekipi ni mogel pomagati z ničemer. Venezuela je povedla z 1: 0.

Urugvajska reprezentanca je drugi polčas začela aktivneje. V 54. minuti je imel napadalec Suanija priložnost za poravnavo rezultata. Po izvedenem kotu je imel napadalec priložnost zadeti vratnico iz kota vratarjevega kota, a je udarec padel nad poravnavo.

Venezuelska reprezentanca je celotno drugo polovico igrala v protinapadih, med katerimi so bili nekateri tudi goli. V 68. minuti je Peneranda z Muslero šel ena na ena. Urugvajski vratar je zapustil svojo ekipo v igri, kar je odražalo stavko napadalca.

V podaljšku je Edinson Cavani zgrešil dve osupljivi priložnosti za izenačenje. Najprej je napadalec brez odpora zadel mimo kota vrat z območja enajstmetrovke, nato pa iz neposredne bližine ni mogel prebiti žoge v gol.

V zadnji zaustavitvi je vratar Urugvajac Muslera odšel v nasprotnikovo kazenski prostor za kot. Občinstvo ni videlo poudarjenega udarca nogometašev Celeste, Venezuelci pa so pobegnili na prazno mrežo, a se je po udarcu žoga ni več zavila v gol.

Zadnji žvižg tekme je zabeležil zmago venezuelske reprezentance z rezultatom 1: 0. Ta rezultat je zmagovalce pripeljal v fazo končnice, urugvajska ekipa pa je izgubila vse možnosti za nadaljevanje boja za prestižni pokal.