Copa America 2016: Pregled Tekme Brazilija - Haiti

Brazilska reprezentanca na Copa America 2016 je turnir začela z neodločenim rezultatom. V drugem krogu je petkratnim svetovnim prvakom nasprotovala reprezentanca Haitija.

Copa America 2016: pregled tekme Brazilija - Haiti

Pred začetkom tekme si je malo ljudi lahko predstavljalo, da bo naslovno južnoameriško moštvo naletelo na kakršne koli težave z očitnim tujcem turnirja haitijske reprezentance. Na nogometnem igrišču ni bilo nobene senzacije. Brazilci so imeli popolno prednost v vseh pogledih igre. Med tekmo so rumeno-modri naredili 20 strelov v vrata, od tega 13 v tarčo. Haitijci so se lahko odzvali z devetimi stavkami (štirje so dosegli cilj). Do konca srečanja je bila prednost v posesti 65-35% v korist Južnoameričanov.

Brazilci so po pričakovanjih začeli aktivno. V 14. minuti je Filipe Coutinho z zadetkom odprl strel s prostega strela. Prednost Brazilcev je podvojil tudi v 29. minuti po podaji Jonasa. Po nadaljnjih šestih minutah so Brazilci rezultat pripeljali do uničujočega. Branilec Barcelone in brazilske reprezentance Dani Alves je visel v kazenskem prostoru, Renato Augusto pa je žogo zabil pod prečko. Prvi polčas se je končal z zmago Brazilije s 3: 0.

Druga polovica srečanja je postala bolj produktivna. V 59. minuti je Gabrielle in osem minut kasneje Lucas rezultat pripeljal do nespodobnih - 5: 0 v korist Brazilcev. Po sprejetju petega gola so Haitijci lahko natisnili gol favoritov. James Markelin je v 70. minuti zadel vrata Alissona.

Po koncu tekme so Brazilci uspeli še dvakrat razburiti Haitijce. V 86. minuti je Renato Augusto zadel dvojico, že v nadomestnem času pa je prvi hat-trick na turnirju organiziral Filipe Coutinho.

Končni rezultat na tekmi 7: 1 v korist Brazilije omogoča, da rumeno-modri po dveh tekmah dosežejo štiri točke. Ekipa Haitija ostane v črti točk nič in pade na zadnje mesto v skupini B.