Copa America 2016: Pregled Tekme Kostarika - Paragvaj

Druga tekma turnirja Copa America Centenario 2016 je potekala v ameriškem mestu Ontario. Na igrišče stadiona sta stopili reprezentanci Kostarike in Paragvaja.

Copa America 2016: pregled tekme Kostarika - Paragvaj

Kostaričani na svetovnem prvenstvu v Braziliji dosegli izjemen rezultat zase (dosegli četrtfinale). Turnir, ki se je začel, bi lahko znova prinesel senzacijo v obraz te reprezentance. Vendar se prva polovica tekme Kostarika - Paragvaj zaradi kakršnih koli točkovalnih dosežkov ni mogla spomniti navijačev obeh moštev.

Obe reprezentanci sta srečanje začeli z dobrim gibanjem, vendar vročina štiriinštiridesetih stopinj ekipam ni omogočila, da bi v drugi polovici polčasa ohranile dober tempo. Prvih petinštirideset minut ekipe niso imele pravih priložnosti za zadetek. Občinstvo se je lahko spomnilo le prisilnega premora, ki ga je po pol ure tekme povzročila vročina (športnikom je bilo dovoljeno piti vsaj za minimalno vzpostavitev ravnotežja med vodo in soljo). Prva polovica tekme se je končala v žalostnem neodločenem zadetku.

Druga polovica srečanja ni spremenila razmer na igrišču. Igralci niso imeli očitnih zadetkov, da bi si zadeli vrata. Prisotnost standardov pred vrati drugih ljudi tudi ni prinesla želenega rezultata. Med napadi na strele Paragvajcev lahko opazimo le trenutek v 71. minuti, ko se je po kotu in strelu iz kazenskega prostora žoga po odbiti žogi odbila v kot vrat. Vendar se je kostariški vratar situaciji spopadel.

Zadnjih pet minut si je zapomnil daleč strel igralca Kostarike na vrata Južnoameričanov, a tudi v tistem trenutku žoga ni prestopila cenjene črte.

Ekipi sta se nevtralizirali. Ves čas tekme med igranjem v obrambi koncentracija igralcev ni izgubila, kar je bil rezultat neodločenega zadetka. Golove trenutke na igrišču so zamenjali borilni športi v moči, ki so čisto na koncu tekme pripeljali do rdečega kartona. V zadnji kompenzirani minuti je bil izključen Kostaričan Kendal Vaston.

Po neodločenem izidu sta Paragvaj in Kostarika po prvem krogu skupine A osvojili po eno točko.