America's Cup 2016: Pregled Tekme Mehika - Jamajka

Mehiška reprezentanca je na tekmi prvega kroga skupinskega dela četverice C. premočno zmagala nad Urugvajci. Drugi tekmeci Mehičanov na turnirju so bili nogometaši Jamajke.

America's Cup 2016: pregled tekme Mehika - Jamajka

Pred začetkom srečanja je mehiška reprezentanca zasluženo veljala za favorita obračuna z moštvom Jamajke. Vendar je imela ekipa, ki jo mnogi poznajo po pesmi skupine Chaif, prvo priložnost za zadetek. Clayton Donaldson je v 7. minuti iz ugodnega položaja udaril zelo blizu kota vrat Mehičanov. Po neuspešni izvedbi trenutka so igralci Jamajke zgrešili cilj. Po vložitvi Jesusa Manuela Corone je v glavo udaril napadalec nemškega "Bayerja" in mehiške reprezentance Chicharito. V 17. minuti je semafor osvetlil številko 1: 0 v korist mehiške reprezentance.

V drugi polovici prvega polčasa bi Jamajka lahko izenačila rezultat. Najprej Gareth McClairy v 37. minuti z vratarjevega trga ni mogel premagati vratarja Ochoe, nato pa je Michael Hector pet minut pred koncem polčasa z razgledne točke udaril naravnost v sredino mehiških vrat - vratar spet blokiral pot izstrelka za črto.

Na začetku drugega polčasa so Mehičani skoraj povečali prednost. Chicharito izven kazenskega prostora ni mogel v kot.

Mehičani so še vedno lahko podvojili svojo prednost. Nekaj minut po vstopu na igrišče je Oribe Penalta, ki je zamenjal Chicharito, zadel z 2: 0 v korist Mehike. Do konca srečanja se številke na semaforju niso spreminjale, čeprav so imeli igralci Jamajke možnosti za tisk zadetka Guilhermeja Ochoe.

Zmaga na tekmi je Mehičanu omogočila, da se je uvrstil v končnico Copa America leta 2016. Končno mesto v skupini bo določeno v obračunu z venezuelsko reprezentanco. Nogometaši Jamajke so na začetku turnirja izgubili obe tekmi in izgubili možnosti za nadaljevanje boja v končnici.