Copa America 2016: Pregled Tekme Mehika - Urugvaj

Že v prvem krogu skupinskega dela na Copa America 2016 sta se v skupini C združila dva kandidata za visoka mesta ne le v skupini, ampak tudi na turnirju kot celoti. Mehiška reprezentanca se je sestala z Urugvajem.

Copa America 2016: pregled tekme Mehika - Urugvaj

Zanimivo znamenje Mehike in Urugvaja je v celoti izpolnilo pričakovanja nevtralnih nogometnih navijačev. Ta igra se je izkazala za zelo razburljivo in točkovalno.

Že v 4. minuti srečanja se je rezultat odprl. Mehičani so imeli hiter napad, ki mu je sledil predložek v kazenski prostor z leve strani. Hector Herrera se je odzval na servis in s centra kazenskega prostora sprožil do vrat Urugvajcev. Branilec dvakratnih svetovnih prvakov Alvaro Pereira je poskušal blokirati strel, a je žoga namesto tega zletela z njegove glave v gol. Mehičani so povedli z 1: 0.

Tudi v prvem polčasu bi se urugvajska reprezentanca lahko in morala povrniti. Edinson Cavani je v 30. minuti šel ena na ena z mehiškim vratarjem Talavero, a je bil vratar dobro nahranjen in ni dovolil, da bi zvezdniški napadalec izenačil rezultat. Prva polovica srečanja se je končala z minimalno prednostjo mehiške reprezentance - 1: 0. Mehičani so imeli pobudo, pogosteje so zadeli nasprotnikov gol. Poleg zadetka v prvem polčasu je treba zabeležiti tudi rdeči karton, ki ga je Urugvajac Matias Vechino prejel v 45. minuti. To je bil drugi grobi nogomet nogometaša, kar kaže na visoko stopnjo stika na igrišču.

V drugem polčasu so Urugvajci prišli z duhom poravnati rezultat. V 58. minuti je Diego Roland zapravil pravo zadetek za strelce. Urugvajski kapetan Diego Godin je prevzel vodstvo v sredini. Zdi se, da je branilec resnični napadalec, podal nekaj obrambnih igralcev Mehike in podal Cavaniju. Edinson je žogo podal Rolandu, a slednji z več metrov ni uspel zadeti vrat nasprotnika.

V 73. minuti je sodnik izenačil postave. Zaradi hude kršitve je bil Andres Guardado izključen. Takoj za tem so Urugvajci spet zmagali - v tej zadevi jim je pomagal standardni položaj. V 74. minuti je Diego Godin po podaji iz prostega strela brcnil nad vse branilce Mehike in z glavo spretno poslal žogo v gol.

Tekma se je postopoma iztekala, a Mehičani niso sprejeli neodločenega rezultata. Ob koncu tekme so gledalci pred vrati urugvajske reprezentance videli še dva zadetka. Najprej je v 85. minuti Rafael Marquez iz neposredne bližine močno streljal na bližnjo devetko, že v drugi nadomeščeni minuti pa je Hector Herrera po podaji v prazno mrežo Raula Jimeneza postavil končni rezultat tekme. Mehika je zmagala s 3: 1, po prvem krogu pa je na vrhu lestvice skupine C.