Copa America 2016: Pregled Tekme ZDA - Paragvaj

Gostitelji Copa America 2016 so se po dveh soočenjih finalne tekme v skupini A približali s tremi točkami. V zadnjem krogu so Američani morali igrati z nogometaši iz Paragvaja.

Slika
Slika

Nogometaši ZDA so morali zmagati v zadnji tekmi. Tri točke bi Američanom zagotovile dostop do končnice turnirja, remi pa bi lahko pustil le teoretične možnosti za nadaljevanje boja za ameriški pokal. Paragvajci, ki so si na tekmi prvega kroga prislužili le točko, so v obračunu med Kolumbijo in Kostariko potrebovali le zmago in ugoden izid.

Tekma za navijače ni postala spektakularna. Paragvajci so med srečanjem imeli več posesti žoge, pogosteje so napadali nasprotnikov gol (južnoameriška ekipa je imela pri strelih občutno prednost). Vendar Paragvajci iz prednosti niso izpeljali nič pomembnega. Nasprotno, v prvi polovici prvega polčasa so imeli igralci ZDA več teoretičnih priložnosti za zadetek. Še pred iztekom pol ure igre sta bila blizu kazenskega prostora Paragvaja dodeljena dva nevarna prosta meta. Pri udarcih ameriških nogometašev ni bilo natančnosti.

V 27. minuti je bil rezultat na srečanju še vedno odprt. Gaisy Zardes (ZDA) je podal podajo do paragvajskega kazenskega prostora, ki je presekal vse obrambne redute južnoameriške obrambe. Z enajstmetrovke je bil natančen Clint Dempsey. Reprezentanca gostiteljev turnirja je povedla z 1: 0. Prvi polčas se je končal s tem rezultatom.

V drugem delu tekme so Paragvajci poskušali odpraviti zaostanek. V 48. minuti so bili Američani preseženi. Deandre Yedlin je bil izključen zaradi drugega rumenega kartona. Prednost enega igralca Južnoameričanom ni pomagala poravnati rezultata. Nekaj minut pred koncem tekme so Paragvajci zadeli, a je bil zadetek zaradi položaja v ofsajdu odpovedan.

Do zadnjega žvižga se rezultat ni spremenil. Američani so si priborili težko delovno zmago, zaradi katere so gostitelji s šestimi točkami zasedli prvo mesto v skupini A. Paragvajska reprezentanca zapušča turnir.