Copa America 2016: Pregled Tekme Brazilija - Peru

Brazilska reprezentanca bi lahko na tekmi zadnjega kroga skupine B rešila problem uvrstitve v končnico ameriškega pokala 2016. Nasprotniki favoritov so bili nogometaši iz Perua.

Slika
Slika

Petkratni svetovni prvaki bi lahko, odvisno od rezultata tekme Brazilija - Peru, zasedli prvo mesto v četvercu B ali pa celo ostali brez možnosti, da bi se potegovali za pokal Amerike. Tekmo so morali dobiti, da so si zagotovili vodstvo v skupini.

Željo Brazilcev po zmagi se je začelo čutiti že v prvih minutah. Ekipa je ostro napadla vrata Perujcev, igralci so zadali veliko udarcev s srednje in dolge razdalje. Philippe Luis, Gabriel, Willian so nevarno porinili na vrata reprezentance Peruja, a je vratar rešil svojo reprezentanco. Po njegovih impresivnih obrambnih vratih so vodje evropskih klubov očitno opazili vratarja Peruanov Galeseja.

Reprezentanca Perua v prvem polčasu ni ostala v ničemer v spominu. Morda je bila glavna epizoda prvega polčasa sodnikova napaka, ki v zadnjih minutah polčasa golu Brazilcev ni dosodil enajstmetrovke. Sodnik srečanja in v drugem polčasu je produktivno spregledal, a je po prvih petinštiridesetih minutah semafor zgorel nič.

Perujski igralci so drugo polovico srečanja začeli nekoliko bolj aktivno. V 49. minuti bi Christian Cueva lahko uvedel standard v bližini brazilskega kazenskega prostora, a je vratar Alison žogo odbil v bližnji kot.

Epizoda v 75. minuti je šokirala vso Brazilijo. Raul Ruidiaz je z ročno podajo Andyja Paula zadel žogo v vrata Brazilcev. Vendar nihče od sodnikov tekme ni opazil očitne igre z roko, glavni sodnik pa je samozavestno pokazal na sredino. Reprezentanca Peruja je povedla z 1: 0.

Do konca srečanja so Brazilci skušali povrniti, a želenega rezultata niso dosegli. Brazilska reprezentanca je izgubila z 0: 1. Kljub statistični prednosti v posesti in udarcih (Perujci so v cilj zadali le dva strela) brazilska reprezentanca ni mogla premagati brezkompromisnih Perujcev. Rezultat tega poraza je bilo tretje mesto v skupini B. Perujci so s sedmimi točkami postali prvi v imenovani četverici.

Nastop brazilske reprezentance na Copa America 2016 z vseh položajev lahko štejemo za neuspeh. Napačno dosežen zadetek perujske reprezentance proti njim ni vplival na zbledelo igro "rumenih" na turnirju. Tudi na tekmi z Ekvadorjem so bile številne težave z organizacijo igre. Posledično Brazilija sramotno odhaja domov.