Copa America 2016: Pregled Tekme Jamajka - Venezuela

Vetrovno mesto Chicago je gostilo prvo tekmo skupinskega dela ameriškega pokala 2016 v skupini C. Reprezentanci Jamajke in reprezentant južnoameriškega nogometa, venezuelska ekipa, sta se pomerili med seboj.

Copa America 2016: pregled tekme Jamajka - Venezuela

Igra se je začela z aktivnim tempom. Obe ekipi sta poskušali s hitrimi napadi ogroziti nasprotnikov gol. Že v prvih desetih minutah srečanja so igralce zaznamovali ostri napadi na prednja vrata, v katerih so bili uspešnejši igralci Jamajke. Najprej je v 10. minuti Cleton Donaldson nevarno streljal iz kota kazenskega prostora, a je vratar Južne Amerike udarec pariral. Po tem je Venezuelce po predložku iz kota rešila prečka. Ji-Wojin Watson je udaril z glavo, a zatresel prečko.

Potem je delovalo nespremenljivo nogometno pravilo. Nogometaši Jamajke, ki niso uspeli uresničiti svojih priložnosti, so priznali. V 15. minuti je Joseph Martinez natančno streljal izven kazenskega prostora. Venezuela je povedla z 1: 0.

V 23. minuti je reprezentanca Jamajke utrpela kadrovske izgube. Rodolphe Austin je bil izključen zaradi hude kršitve. Venezuelci niso mogli uresničiti svoje številčne prednosti. Prva polovica srečanja se je končala z minimalno prednostjo Južnoameričanov.

V 49. minuti druge polovice srečanja so nogometaši Jamajke spet zamudili odlično priložnost za zadetek. Michael Hector je streljal na gol, toda tokrat je Venezuelce rešil vrat.

Južnoameriški nogometaši so lahko odgovorili šele v 71. minuti, ko je po kotu Angel Wilker žogo poslal v kot gola. Jamajški vratar Blake je igral učinkovito in uspešno - po njegovem skoku v kot je bila žoga odbiti.

Do konca tekme se rezultat na semaforju ni spreminjal. Reprezentanca Venezuele je imela med tekmo več nadzora nad žogo, a so nasprotniki odgovorili z ostrimi protinapadi. Ekipi sta zadeli tri strele v tarčo nasprotnikovih vrat, število pogostih strelov v vrata je bilo 14 proti 10 v korist venezuelske reprezentance. Tako so nominalni gostje tekme na turnirju dosegli prve tri točke.