Copa America 2016: Pregled Srečanja Ekvador-Peru

Za obe ekipi naj bi bilo odločilno soočenje reprezentanc Ekvadorja in Perua v drugem krogu skupinskega dela četverice B. Prav te ekipe so se po napovedih strokovnjakov morale boriti za drugo mesto v skupini, kjer igra Brazilija.

Copa America 2016: pregled srečanja Ekvador-Peru

Tekma med reprezentancama Peruja in Ekvadorja se je izkazala za razburljivo in intenzivno. Kljub temu da so Ekvadorci imeli statistično prednost, je srečanje potekalo kot soočenje popolnoma enakovrednih ekip. Ekvadorski nogometaši so bili dvakrat bolj verjetni, da bodo zadeli nasprotnikov gol (18 proti 9), medtem ko je le vsak tretji udarec vsake ekipe dosegel ciljno črto. V posesti žoge je bila prednost na strani Ekvadorcev (56% do 44%). Izid tekme pa določajo številke na semaforju in ne statistika.

Že v 5. minuti srečanja so rezultat odprli Perujci. Christian Cueva ni pustil nobene možnosti za vratarja Ekvadorja Alexandra Domingueza. V 13. minuti je Edison Flores lahko podvojil vodstvo reprezentance Peruja. Po prejetih dveh zadetkih se je zdelo, da ima ekvadorska reprezentanca malo možnosti, da bi na tekmi dosegla vsaj nekaj točk, a nogomet je pogosto nepredvidljiv.

Ekvadorski nogometaši so v drugi polovici prvega polčasa začeli bolj aktivno delovati, kar je šest minut pred koncem prvega polčasa srečanja doseglo zadetek Ennerja Valencije. Ko je Ekvadorski prejel podajo v kazenskem prostoru, je natančno streljal mimo vratarja perujske reprezentance, slednji pa ni pustil nobene možnosti. Moštvi sta na odmor odšli s prednostjo Perujcev v enem zadetku.

Druga polovica srečanja se je začela z rahlo prednostjo Ekvadorcev. To je bilo posledica rezultata na semaforju. Pobuda napadalcev je bila nagrajena že v 48. minuti. Miller Bolaños primerja številke na semaforju - 2: 2.

Preostanek tekme ekipe niso mogle zadeti vrat druge, čeprav so imele za to lepe možnosti. Končni rezultat tekme 2: 2 je videti pošteno. Perujci so dobro začeli srečanje, ekvadorski igralci pa so lahko pokazali svoj značaj in spremenili tok obračuna.

Po rezultatih srečanja igralci Perua po dveh krogih osvojijo štiri točke, Ekvadorci imajo dve točki. Vendar so možnosti slednjega za uvrstitev v skupino videti bolj zaželene, saj bo v zadnji tekmi skupine B tekmeca Ekvadorja reprezentanca Haitija, Perujci pa bodo igrali z Brazilijo.