Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Kakšna Je Bila Tekma Bosna In Hercegovina - Iran

Bosanci so pred zadnjo tekmo izgubili vse možnosti za nadaljevanje bojevanja v končnici svetovnega pokala FIFA. Vendar so Evropejci nameravali na turnirju dobiti vsaj eno tekmo. Zadnji tekmec zanje je bilo iransko moštvo, ki je imelo pred tekmo tretjega kroga v skupini F v primeru zmage teoretične možnosti za nadaljevanje boja v končnici nogometnega svetovnega prvenstva.

Svetovno prvenstvo 2014 v nogometu: kakšna je bila tekma Bosna in Hercegovina - Iran

Zdelo se je, da ima moštvo Bosne močnejši seznam imen. Vsaj številni bosanski nogometaši igrajo za znane evropske klube. Iranci so glede na svoje ozadje videti precej bolj skromni. Morda je to vnaprej določilo ozemeljsko prednost Bosne.

Evropejci so tekmo začeli aktivneje. Edin Džeko je imel priložnost že v prvih minutah, a z razgledne točke ni mogel zadeti vrat. Bosanski napadalec je malo pozneje dosegel zadetek. Triindvajset minut kasneje je Džeko izven kazenskega prostora streljal naravnost v kot vrat Irancev. Evropejci so povedli z 1 - 0.

Iransko ekipo v prvem polčasu odlikuje nevaren udarec v prečko vrat Bosancev. Shojayei je minuto po tem, ko so Iranci zgrešili žogo, nevarno zadel vratnico. Iranski reprezentanci je kar nekaj manjkalo do zadetka.

Prva polovica srečanja se je končala z minimalno prednostjo Bosancev 1 - 0.

V drugem polčasu so Bosanci povišali prednost. Po napaki iranskih nogometašev na svoji polovici igrišča so Evropejci odigrali kombinacijo, ki se je končala z novim golom. Pjanich se je odlikoval v 59. minuti. Po tem zadetku je bilo zmagovalca tekme že enostavno napovedati.

Vendar Iranci brez svojega cilja niso zapustili igrišča. V 82. minuti je Reza Guchannejhad zaprl predložek z levega boka iranskega napada. 2 - 1 so še vedno vodili Bosanci. Iran je imel priložnost iztrgati vsaj remi, vendar se to ni zgodilo.

Vsa upanja iranskih nogometašev in navijačev je pokvaril zadetek Avdija Vršajeviča, ki je sledil takoj po tem, ko so Iranci dosegli zadetek. Hiter napad Evropejcev je privedel do dejstva, da je bil v 83. minuti rezultat postavljen na 3 - 1 v korist Bosne.

Bosanci so v Braziliji dobili prvo in zadnjo zmago v svetovnem pokalu, Iranci pa so na turnirju dosegli prvi in edini gol. Zdaj se obe ekipi odpravljata domov.