Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Bila Odigrana Tekma Med Avstralijo In Nizozemsko

19. junija se je v skupini B na svetovnem pokalu začel drugi krog. V mestu Porto Alegre je potekala tekma med reprezentancama Nizozemske in Avstralije. Igra se je izkazala za zelo razburljivo in lepo. Tekma je razveselila številne navijače ne samo na stadionu, ampak tudi po vsem svetu. Gledalci so videli več čudovitih žog in več zadetkov.

Avstralia - Niderlandy_

Potem ko je Nizozemska premagala Španijo s strmimi 5: 1, so mnogi menili, da igranje z Avstralijo ne bi povzročalo težav z lahkim pridobivanjem treh točk za igralce Louis van Gaala. Vendar se je igra izkazala za zelo zanimivo.

V 20. minuti je Arjen Robben z naslednjim hitrim strelom z nizkega strela s sredine igrišča vstopil v kazenski prostor in žogo poslal v spodnji spodnji kot. Nizozemci so izvedli z 1 - 0. A veselje nizozemske reprezentance je bilo kratkotrajno. V minuti je Tim Cahill z osupljivim golom izenačil. Avstralski napadalec se je odzval na tečaj v kazenski prostor in streljal v vrata. Žoga je s pošastno silo zadela prečko in prečkala cenjeno črto. Ta gol bo eden najlepših ciljev na turnirju. Na semaforju je utripal enak rezultat.

Po doseženem zadetku so Avstralci imeli možnosti, da bi dosegli še več, lahko rečemo, da je bila igra enakovredna. Vendar se rezultat pred odmorom ni spremenil.

V drugem polčasu je občinstvo znova videlo več zadetkov. Prvi, ki so se odlikovali, so bili Avstralci. V 54 minutah iz penala je Mile Edinak predstavnike zelene celine pripeljal naprej. Avstralija je vodila z 2 - 1 in to je bila že senzacija. Toda nizozemska reprezentanca ima svoje zvezdniške izvajalce. Torej, Robin van Persie je v 58. minuti dosegel drugi gol. Ta zadetek je bil za Robina že tretji na turnirju in po tem kazalniku se je ujel z Arjenom Robbenom in Thomasom Müllerjem.

V 68. minuti je Memphis Dupai z udarcem zunaj kazenskega prostora poslal tretji gol v vrata Avstralije. Oglasil se je Nizozemec. Omeniti velja, da so Avstralci v prejšnjem napadu na vrata skoraj sami zadeli vrata. Končni rezultat se ni spremenil do zadnjega žvižga.

Nizozemska po dveh tekmah nabira 6 točk in uvršča na vrh lestvice skupine B na svetovnem prvenstvu. In avstralska reprezentanca po dveh tekmah ostaja brez točk, čeprav je bila njihova igra z Nizozemsko zelo kakovostna in zanimiva.