Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kakšna Je Bila Tekma Grčija - Slonokoščena Obala

24. junija je bila na tekmi Grčija - Slonokoščena obala na svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji odločena usoda druge vstopnice v končnico, da bodo ekipe četverice S. Africans nadaljevale boj na turnirju, dogovorjen je bil remi, Evropejci pa so potrebovali le zmago.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: Kakšna je bila tekma Grčija - Slonokoščena obala

Tekma se je začela v dobrem tempu. Obe ekipi sta poskušali čim prej mimo središča igrišča in ogroziti nasprotnikov gol. Treba je priznati, da so Grki v prvi polovici srečanja izgledali bolje. Imeli so bolj smiselne napade na nasprotnikov gol.

Lahko rečemo, da je bila igra na trku, Evropejci pa so bili v protinapadih nevarnejši. V enem izmed njih je Holebas z lepim udarcem zatresel prečko afriških vrat. Grkom je pred golom primanjkovalo kar nekaj. Vendar pa je usoda vrnila uslugo. V 42. minuti je groba napaka branilca Slonokoščene obale pripeljala do tega, da je Samaris odšel na srečanje z vratarjem Slonokoščene obale. Grka ni stalo odprtja računa na tekmi. Evropejci so prišli do vodstva z 1 - 0. Rezultat na semaforju se ni spremenil pred odmorom.

V drugi polovici srečanja so se Slonokoščeni obali trudili videti bolj aktivni, vendar so se tudi Grki izboljšali v disciplini in organiziranosti igre. Evropejci so imeli dobre napade. V enem izmed njih prečka spet reši Afričane. Bilo je v 68. minuti. Do takrat Grki niso izkoristili številnih strelnih priložnosti. Ampak, kot veste, če ne dosežete rezultata, ga tudi sami pogrešate. In tako se je tudi zgodilo.

Wilfried Boni izenači rezultat v 74. minuti po dobrem hitrem napadu Slonokoščene obale. Žreb 1: 1 afriško ekipo že vodi v 1/8 finala svetovnega nogometnega prvenstva.

Vendar so Grki imeli svojega človeka v obliki glavnega sodnika. Ob določenem času glavni sodnik tekme dodeli kazen afriški ekipi. Samaras se približa žogi in Grke popelje v končnico. Po zelo sporni epizodi z določanjem enajstmetrovk so Grki v zadnjih minutah tekme iztrgali zmago z 2: 1. Trenutek kršitve bo še vedno povzročil veliko polemik.

Grki za turnirjem puščajo Slonokoščeno obalo in napredujejo v 1/8 finala. Tekmec Evropejcev bo reprezentanca Kostarike.