Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kakšna Je Bila Tekma Anglija - Italija

Brazilsko svetovno prvenstvo postopoma dobiva zagon. V skupini D je bilo 14. junija eno najbolj pričakovanih srečanj v predhodni fazi - Anglija je igrala proti Italiji. V brazilskem mestu Manus na stadionu Amazonia so gledalci lahko spremljali bitko nogometnih titanov.

anglia_italia

Prvi polčas se je začel počasi. Morda je bila to posledica nevzdržne vročine, ki je vladala v Manusu. Italijani so še malo bolj nadzorovali žogo, Britanci pa z dolgimi streli preverjali italijanskega vratarja Siriguja.

Andrea Pirlo je bil solist v središču igrišča. Bilo je dovolj, da se je ta mož sploh ne dotaknil žoge, da bi dosegel prvi gol. V 35. minuti po kotu je maestro Pirlo žogo tako spretno zgrešil, da Britanci niso takoj ugotovili, kako je krog končal v golih po najbolj natančnem strelu Marchisia izven kazenskega prostora. 1 - 0 Italija je povedla.

Za kratek čas so svoj uspeh slavili ljubitelji štirikratnih zmagovalcev svetovnega pokala. Že v 37. minuti so predniki nogometa izvedli iznajdljiv hiter napad. Le nekaj podaj in Sturridge strelja Sirigu - rezultat je 1 - 1. Igra je postopoma začela dobivati zagon. Spretnost igralcev obeh ekip je pokazala splošno raven velikanov svetovnega nogometa.

Ob koncu polčasa so Italijani zamudili lepo priložnost, da bi zadeli vrata Britancev. "Supermario" je lukavo vrgel Harta, a je branilec žogo izbil iz mreže. Po igranju kota je Kandreva zadela vratnico Britancev. Prvi polčas se je končal s takšnim napadom.

Druga polovica srečanja se je začela z napadi Britancev. Vendar je v 50. minuti žaljive vzgibe ustanoviteljev nogometa ohladil Mario Balotelli. Kandreva se je obračunal z angleškim branilcem in dal neverjeten servis na daljšo vratnico, kjer je Balotelli z glavo poslal žogo v gol. 2 - 1 so prevzeli Italijani.

Druga polovica polovice je preživela v napadih angleške reprezentance. Igralci Squadre Azure niti na misel niso pomislili. Italijani so zdržali in to so storili tako, kot morda nihče drug na svetu ne more. Sirigu je po nevarnih udarcih večkrat rešil Italijo, a o vratih štirikratnih prvakov svetovnih prvenstev ni bilo treba govoriti o supergolovih trenutkih.

V zgoščenem času je Andrea Pirlo skoraj povišal rezultat, a je njegov čudovit prosti strel zadel prečko.

Sodniški žvižg je zabeležil najtežjo zmago italijanske reprezentance z 2 - 1 nad strašnim nasprotnikom. Zdaj bodo morali Britanci v drugem krogu premagati Urugvaj, kar se samo po sebi zdi tudi najtežja naloga. Squadra azura se po točkah primerja s Kostariko in se povzpne na vrh smrtne skupine svetovnega pokala.