Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Kakšna Je Bila Tekma Južna Koreja - Alžirija

22. junija so se v četverici N v okviru drugega kroga svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji srečali tekmeci ruske reprezentance v skupini. Reprezentanci Južne Koreje in Alžirije sta stopili na igrišče stadiona v Porto Alegreju.

Svetovno prvenstvo 2014 v nogometu: kakšna je bila tekma Južna Koreja - Alžirija

Le malo nogometnih strokovnjakov bi si lahko predstavljalo tak razvoj dogodkov na tekmi. Ta igra je nevtralnemu navijaču, pa tudi ljubitelju ruskega nogometa, prinesla veliko pozitivnih čustev.

V prvem polčasu so gledalci videli neverjetno alžirsko moštvo in gnusno ekipo Južne Koreje. Občutil se je občutek, da je afriška ekipa glede na organiziranost igre večkrat presegla tekmece. V 26. minuti srečanja se je po preverjeni podaji z globine terena Alžirec Islam Slimani prebil do vrat Korejcev in na tekmi odprl zadetek. Za Alžirijo je bil ta dogodek že drugi na turnirju, ki je sam po sebi praznik za Afričane. Na prvi tekmi z Belgijo je rezultat odprla alžirska ekipa.

Nekaj minut kasneje so Afričani po predložku iz kota podvojili prednost. V 28. minuti je zadel Rafik Halish. Afriška ekipa je vodila z 2 - 0.

Treba je omeniti, da so se Korejci v prvem polčasu precej zmotili. Azijci žoge sploh niso držali, na njihovi polovici igrišča so bili nenatančni podaji. Vse to je vodilo že v prvih 45 minutah in do tretjega prejetega zadetka. Abdelmumen Jabu v 38. minuti spet vznemirja Azijce. Do konca polčasa so Korejci poraženi. So depresivni in preobremenjeni. Gledalci vidijo povsem drugačno Korejo, ki so je vajeni, alžirska ekipa pa se je izkazala za nenavadno močno.

Prvi polčas se je končal z rezultatom 3 - 0 v korist Afričanov.

Korejci so v drugo polovico srečanja vstopili s povsem drugo ekipo. Občutil se je občutek, da sta moštvi zamenjali vlogi - zdaj afriški igralci niso mogli smiselno prečkati središča igrišča, Korejci pa so pritiskali na nasprotnikov gol. Rezultat je bil zadetek Korejcev v 50. minuti. Song Heung Min se je odlikoval.

Ta uspeh je navdihnil Azijce. Imeli so še nekaj priložnosti za zadetek, a so uspeli zgrešiti protinapad, v katerem so se Alžirci znova odlikovali. V 62. minuti Yasin Brahimi po seriji kratkih, natančnih podaj zunaj kazenskega prostora žogo pošlje v vrata južnokorejske reprezentance in zaostanek obnovi na tri zadetke. 4 - 1 - takšne številke bodo zasvetile na semaforju stadiona. Toda to niso bili vsi cilji v igri.

Korejci so znova zadeli. V 72 minutah Gu Ja Chol spet zmanjšuje zaostanek med tekmeci. 4 - 2 pred Alžirijo. V preostalem času so Korejci poskušali doseči več, ustvarjali nevarne trenutke pred vrati Afričanov, a se je tekma končala z prednostjo Alžirije za dva zadetka.

Končni rezultat srečanja je 4 - 2 v korist Alžirije. Hkrati je treba omeniti, da vse ekipe iz skupine H ohranjajo možnosti za nadaljevanje boja v končnici turnirja.