Svetovno Prvenstvo V Nogometu: Kakšna Je Bila Tekma Honduras - Ekvador

20. junija so se na svetovnem prvenstvu v Braziliji v skupini E. odvijale tekme drugega kroga. Zadnja tekma dneva je bilo srečanje med reprezentancama Hondurasa in Ekvadorja. Obe ekipi sta potrebovali zmago, da bi se še naprej borili za napredovanje v končnico.

Svetovno prvenstvo 2014 v nogometu: kakšna je bila tekma Honduras - Ekvador

Reprezentanci Ekvadorja in Hondurasa sta prvi tekmi v svoji skupini izgubili. V drugem krogu so se poraženci pomerili. Igra se je začela živahno. Obe ekipi sta poskušali ostati v središču igrišča, hitro prešli sredinsko črto, uporabili podaje na dolge razdalje.

Prvo priložnost na tekmi so igralci Ekvadorja zamudili. Valencia iz najugodnejše situacije ni mogla priti na cilj. Igralec Ekvadorja je z vratarjem skoraj izpadel ena na ena. In potem je deloval znani zakon - Honduras si je zadel avtogol. V 31. minuti se je Carlo Costley po briljantni podaji prebil do vrat in neustavljivo streljal. Predstavniki Srednje Amerike so vodili z 1 - 0. Vendar so se Južnoameričani lahko hitro povrnili. Enner Valencia je zaprl predložek na zadnji vratnici in žogo v drsnem sredstvu poslal v gol. Ta dogodek se je zgodil že v 34. minuti.

Moštvi sta prvi polčas končali z enakim rezultatom.

Tudi druga polovica srečanja je bila napeta. Obe ekipi nista pustili priložnosti, da bi poskusili srečo na napačnih vratih. Vendar se je sreča nasmehnila Južnoameričanu. Enner Valencia je v 65. minuti zadel dvojico. Po servisu iz postavke je Enner z glavo poslal žogo v mrežo vrat Hondurasa.

Tekma se je končala z minimalno prednostjo Ekvadorja (2 - 1). Zdaj Južnoameričani na turnirju nabirajo prve tri točke in jih po tem kazalniku primerjajo s švicarsko reprezentanco.