Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Tekma Kamerun - Brazilija

23. junija so gostitelji nogometnega svetovnega prvenstva odigrali svojo zadnjo tekmo v skupinskem delu. Reprezentanca Kameruna je postala tekmec pentakampov na državnem stadionu v prestolnici Brazilije.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala tekma Kamerun - Brazilija

Brazilska reprezentanca je že od prvih minut tekme nasprotnikom ponudila hiter tempo. Žoga se praktično ni zadrževala na sredini igrišča, saj so jo Južnoameričani takoj poskušali dostaviti do prve črte. Brazilsko vodstvo je bilo impresivno. Rezultat je bil zadetek v 17. minuti proti Kamerunu. Neymar je po čudoviti podaji z boka z enim dotikom poslal žogo v kot kamerunskih vrat. 1 - 0 so izkoristili Brazilci.

Afriška ekipa je po prejeti žogi prišla k sebi in večkrat nevarno ogrozila vrata nasprotnikov. V bistvu so nevarni trenutki na vratih Brazilcev nastali po udarcih iz kota. V enem od teh napadov je brazilskega vratarja Cesarja rešila vratnica. Vendar je Kamerun vseeno uspel zadeti. V 26. minuti je Matip vrnil zadetek Brazilcev. in rezultat je postal enak.

Takšen rezultat gostiteljem prvenstva ni mogel ustreči. Tudi v prvem polčasu na 35 minutah Neymar naredi dvojnik in svojo ekipo popelje naprej. Prva polovica srečanja se je končala z rezultatom 2 - 1 v korist Brazilije.

Po odmoru se razmere na igrišču niso spremenile - Brazilci so pogosteje napadali. Že v 49. minuti so proti Kamerunu dosegli tretji zadetek. Fred se je odlikoval. Ta zadetek je bil prvi na svetovnem prvenstvu za napadalca brazilske reprezentance. Vendar je treba omeniti, da je bil Fred v času bočnega servisa v kontroverznem položaju. Arbiter je lahko varno popravil ofsajd. A to se ni zgodilo - Fred je z glavo poslal žogo v mrežo.

Brazilci so preostanek tekme preživeli zelo samozavestno. Prevladovali so na igrišču in niso dovolili, da bi afriški igralci popestrili svoj gol. Poleg tega je v 84. minuti Fernandinho dosegel še en gol. Rezultat je bil poraznih 4 - 1 v korist Južnoameričanov.

Zadnji žvižg sodnika tekme je zabeležil samozavestno zmago Brazilcev. Zdaj se navijači veselijo nadaljevanja nogometne pogostitve v končnici svetovnega pokala, ki bo seveda vključevala brazilsko moštvo.