Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Tekma ZDA-Portugalska

22. junija so se v okviru drugega kroga iger na svetovnem nogometnem prvenstvu srečali tekmeci iz skupine G. V brazilskem mestu Manaus sta na igrišče stadiona stopili reprezentanci ZDA in Portugalske. Tekma je bila zelo pomembna z vidika razporeditve končnih mest v skupini, saj so Portugalci izgubili prvo srečanje, Američani pa so si lahko zagotovili pot v naslednjo etapo.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala tekma ZDA-Portugalska

Začetek tekme je zaznamoval hiter gol. Že v 5. minuti tekme je Portugalec Nani izkoristil počasnost obrambe Američanov in na srečanju odprl točkovanje. 1 - 0 je hitro povedel Portugalce.

Po tem dogodku je tekma prešla v tihi način, vendar ni mogoče trditi, da je igra potekala brez nevarnih trenutkov. Velja priznati, da so ameriški reprezentanti v prvem polčasu pogosteje ogrožali nasprotnikov gol. Američani so večkrat nevarno streljali na portugalski gol z velikih razdalj. Tudi Evropejci so poskušali napasti, vendar niso mogli ustvariti trenutkov super-vlog. Na žalost portugalskih navijačev vodja ekipe in kapetan Cristiano Ronaldo ni pokazal iskrivega nogometa.

Prva polovica srečanja se je končala z minimalnim rezultatom 1 - 0 v korist Evropejcev, vendar se je čutilo, da ameriški igralci ne bodo tako zlahka odstopili treh točk.

V drugem polčasu so igralci ameriške reprezentance občutno dodali. Američani so začeli imeti vedno bolj ugodne razmere za zabijanje vrat Evropejcev. Zvon za slednjega je zazvonil v 55. minuti, ko Bradley čudežno ni zadel. Portugalski branilec je žogo izbil z vratnice.

Cristiano Ronaldo je z igranjem še naprej kazal svojo nepripravljenost na prvenstvo. Morda je to vplivalo tudi na druge portugalske igralce. Posledično je to privedlo do dejstva, da je v 64. minuti Jermain Jones izenačil rezultat. Po kotu se je žoga odbila nazaj do Američana, ki je izvajal najbolj natančen udarec zunaj kazenskega prostora. Rezultat je postal enak.

V 81. minuti so ameriški igralci že drugič šokirali navijače portugalske ekipe. Po zmedi v kazenskem prostoru Evropejcev se je žoga v prosti prostor odbila do igralca ZDA, ki je preverjeno podal do Dempseyja. 2 - 1 in ameriška ekipa je vesela. Zdelo se je, da Američani prednosti ne bodo izpustili. Imeli so več priložnosti za zadetek, včasih so na terenu izgledali bolje. Lahko rečemo, da si je ekipa Klinsman zaslužila zmago. Vendar je Američanu primanjkovalo kar nekaj.

Sodnik je rednemu času tekme dodal 5 minut. Portugalci so poskušali napasti in ti vzgibi so bili nagrajeni. Ko je do konca srečanja ostalo še 30 sekund, je Ronaldo visel v kazenskem prostoru, Silvestre Varela pa je z glavo izenačil rezultat.

Končni rezultat tekme je borbeni neodločeni rezultat 2 - 2, kar Portugalski ne ustreza. Zdaj morajo Evropejci veliko zmagati proti Gani in upati, da bo Nemčija premagala ameriško ekipo.