Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Tekma ZDA-Nemčija

Nemčija je svojo zadnjo tekmo v skupinskem delu nogometnega prvenstva v Braziliji odigrala 26. junija v mestu Recife. V prisotnosti 41.000 gledalcev so se Nemci borili z ameriško reprezentanco.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala tekma ZDA-Nemčija

Nemška ekipa si je že zagotovila pot v naslednjo fazo turnirja, toda poraz na tekmi bi lahko Nemce spustil na končno drugo mesto v skupini G. Ameriška ekipa bi se lahko zadovoljila z neodločenim izidom, da ne bi obdržala ob upoštevanju izida srečanja med ekipama Portugalske in Gane. Američani so se ob upoštevanju točk na tekmi z Nemci uvrstili tudi v 1/8 finala svetovnega pokala.

Igra se je začela z nemško prevlado. Trdo pritiskanje, več posesti žoge - vse to je v prvih 15 minutah tekme pripeljalo do prednosti nemškega moštva. Vendar niso bile ustvarjene nobene pomembne točke.

Američani so se od sredine polčasa navadili in nekoliko izenačili igro. Ameriška reprezentanca je najpogosteje uporabljala dolge podaje na frontalnih napadalcih, a to ni prineslo želenega rezultata. Tudi Nemci pred vrati ameriške reprezentance niso ustvarili nič nevarnega. Priznati je treba, da se je prvi polčas izkazal ne le brez ciljev, ampak tudi nekoliko dolgočasen.

V drugi polovici srečanja je občinstvo vseeno videlo en gol. V 55. minuti je Thomas Muller s čudovitim strelom s kazenske črte poslal žogo v kot Američanov. Ta gol je za Nemca na turnirju že postal četrtina. Nemčija je vodila z 1 - 0.

Po doseženem zadetku na vratih Nemcev ni bilo opaziti rafalov aktivnosti ameriške reprezentance, sami nemški igralci pa se niso mudili. Šele v strnjenem času je nastal najnevarnejši trenutek. Američani bi sicer lahko zmagali, a je moštvo rešil kapetan Netsev Lam. Ameriški igralec je nevarno udaril po vratu Neuerja, Lam pa je v drsnem priboru žogo odbil v gol.

Končni rezultat srečanja 1 - 0 v korist Nemčije odpelje Nemce v končnico turnirja s prvega mesta. Ekipa ZDA je na drugem mestu, saj Portugalcem ni uspelo v veliki meri premagati Gane. Američani so bili po najboljši razliki med doseženimi in prejetimi goli pred moštvom Cristiana Ronalda.