Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Med Mehiko In Kamerunom

13. junija je v brazilskem mestu Natal potekala druga tekma svetovnega prvenstva v Braziliji. Mehiška reprezentanca se je sestala s Kamerunom. Tekma je potekala v dežju, kar je igralcem povzročalo nekaj nevšečnosti.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: Kako je potekala tekma med Mehiko in Kamerunom

Prvo polovico srečanja Mehika - Kamerun na svetovnem prvenstvu v Braziliji lahko mirno imenujemo čas neizračunanih zadetkov. Glavni dogodki petinštiridesetih minut prvega polčasa so bili odpovedani zadetki proti obema ekipama. Torej, v 12. minuti Dos Santos zadene po bočnem predložku, a linijski sodnik zaradi spornega položaja v ofsajdu prekliče gol.

Le nekaj minut je minilo in Afričani po kotu pošljejo žogo v vrata Mehike. Zadetek je bil zaradi ofsajda odpovedan. Odločitev sodnice ni bila sporna. 30. minuto polčasa je zaznamovala druga odpovedana žoga proti Kamerunu. Po kotu je Dos Santos (napadalec Mehike) z glavo prišel do žoge, vendar je sodnik zadetek znova odpovedal.

Drugi polčas je potekal v enaki hitrosti kot prvi. O visokih hitrostih ni bilo treba govoriti, saj je igrišče igralo pomembno vlogo. Skozi igro je deževalo. Vendar je publika vseeno čakala na doseženo žogo. To se je zgodilo po redkem hitrem napadu Mehičanov. Dos Santos je bil spet na vrhu, a mu je strel ubranil vratar Kameruna. Vendar je Peralta prvi zadel žogo in žogo dokončal v prazno mrežo.

Tako je mehiška reprezentanca zmagala z 1 - 0 in v skupini A dosegla prve tri točke, ki so po tem kazalniku enake Brazilkam. Kamerun in Hrvaška po prvem krogu zapreta mizo skupine A brez osvojenih točk.