Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Med Čilom In Avstralijo

13. junija (po brazilskem času) je v mestu Cuiaba na stadionu Pantanal potekala druga tekma prvega kroga v skupini B med reprezentancama Čila in Avstralije. Ta tekma je bila ena najpomembnejših za te reprezentance v smislu nadaljevanja boja za uvrstitev v končnico.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma med Čilom in Avstralijo

Svetovno prvenstvo postopoma dobiva zagon, reprezentance prihajajo v igro z vsako tekmo. Kakovost nogometa in njegova intenzivnost sta lahko navdušila nevtralne navijače. To so čustva, ki jih je vzbudila tekma med Čilom in Avstralijo.

V prvih 15 minutah igre so Čilenci zdrobili Avstralce. Do 14. minute tekme so Južnoameričani proti avstralski reprezentanci dosegli dva zadetka. Debitantsko žogo za Čile na turnirju je dosegel napadalec Barcelone Alexis Sanchez, dve minuti pozneje pa je podal še asistenco. Valdivia je z odličnim strelom s črte poslal žogo pod prečko. 2 - 0 in Čile je likujoč.

Po zadetkih so Čilenci še naprej samozavestno nadzorovali žogo, a je po enem od najboljših servisov Tim Cahill z žogo odigral eno žogo z glavo. Zgodilo se je 35 minut v prvem polčasu. Priznati je treba, da cilj Avstralcev ni bil le nepomemben, ampak niti pogojev za zadetek čilske reprezentance ni bilo.

Druga polovica tekme je potekala v rokoborbi. Avstralija je menila, da bi lahko rešila tekmo. To je določilo aktivnost Avstralcev. Vendar vrat Južnoameričanov ni bilo mogoče zadeti, nasprotno, namestnik Jean Bosejour je že v določenem času s strelom v daljši kot vrat postavil končni rezultat. Čile zmaga s 3 - 1 in se po prvem krogu po točkah primerja z Nizozemsko.

Naslednja tekma med Čilci in Španijo bo močno vplivala na razporeditev končnih mest v skupini B.