Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Tekma Kamerun - Hrvaška

V skupini B na svetovnem prvenstvu v Braziliji 18. junija je potekala tekma drugega kroga med reprezentancama Kameruna in Hrvaške. Mesto Manaus je sprejelo igro nasprotnikov, ki niso imeli več pravice do napake. Rezultat tekme je bil ruta, ki so jo gledalci arene "Amazonia" lahko videli na lastne oči.

Pozor_Kameruna_

Reprezentanci Hrvaške in Kameruna sta prvi tekmi izgubili na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Prvi je izgubil s Pentacampi, drugi pa z Mehičani. V drugem krogu so ekipe vsekakor morale zmagati, da bi nadaljevale boj za uvrstitev v končnico.

Tekma se je začela z napadi Kameruna. Vendar Afričanov že dolgo ni bilo dovolj. Že v 10. minuti so žogo dobili v lastno mrežo. Po sijajni podaji v kazenski prostor je Ivica Olić žogo poslal v mrežo Afričanov. Po tem so imeli Hrvati še nekaj priložnosti za zadetek, a se to v prvem polčasu ni zgodilo.

Kamerun je napadel šibko, v prvi vrsti se je izkazalo malo. Vroči afriški fantje so začeli postajati živčni, kar je povzročilo odstranitev pesmi za Mandjukičev udarec v neškodljivi situaciji na sredini igrišča.

Drugi polčas je potekal v celoti s hrvaško prednostjo. V 48. minuti je bila organizirana druga žoga. Ivan Pershich je prestregel netočno podajo vratarja Kameruna, pobegnil po boku in ob vstopu v kazenski prostor mirno zadel vratnico. 2 - 0. Zdaj se je zdelo, da Kamerun sploh nima možnosti. In tako se je tudi zgodilo.

Mario Mandžukič je še dvakrat zadel (v 61. in 73. minuti), ko je končni poraz izdal s 4 - 0. Najprej je napadalec žogo z glavo zadel po kotu, nato pa igral na koncu.

Kamerun je imel v drugem polčasu le nekaj priložnosti, a so ostali neizpolnjeni. Primer se je končal tudi s tem, da so se Kameruni na terenu skorajda raztrgali med seboj. Assu-Ekotto se je začela spopadati z Mukanjo. Omeniti je treba tudi, da so Kameruni v drugem polčasu prejeli tri rdeče kartone in tekmo zaključili s sedmimi moštvi.

Hrvati si na turnirju priigrajo prve tri točke. Zdaj bodo o usodi odhoda iz skupine B odločali Evropejci na tekmi proti Mehiki.