1/8 Finala Svetovnega Prvenstva V Nogometu 2014: Francija - Nigerija

30. junija je v glavnem mestu Brazilije potekala peta tekma 1/8 finala svetovnega prvenstva v nogometu. Reprezentanci Francije in Nigerije sta se na stadionu sestali v čast Garrinchiju.

1/8 finala svetovnega prvenstva v nogometu 2014: Francija - Nigerija

V parih moštev iz Francije in Nigerije so bili Evropejci favoriti. Vendar je prvi polčas tekme potekal z rahlo prednostjo Afričanov. Nigerijci so bili tisti, ki so poskušali odigrati prvo številko. Vendar velja priznati, da Afričanom ni uspelo napasti napadov. Francozi so bili videti bolj spretni, imeli so boljši nadzor nad žogo. Zato je trenutek Evropejcev mogoče razlikovati od celotne prve polovice. Paul Pogba je razpršil hiter napad svoje ekipe in ga sam zaključil. Mladi Francoz je streljal zunaj kazenskega prostora, a je afriški vratar žogo prepovedal.

Na splošno prvi polčas ni odlikoval ostra napadalna igra, lahko rečemo, da je bilo nevtralnim navijačem dolgčas.

V drugi polovici srečanja je žoga prvič odšla do vrat Evropejcev, a zaradi ofsajda ni dosegla zadetka. V prvi polovici polčasa so Nigerijci poskušali imeti žogo več v posesti, a to spet ni prineslo rezultatov. Še vedno ni bilo nevarnih trenutkov.

Šele v zadnjih 15 minutah drugega polčasa je vplival splošni razred Evropejcev. Najprej Benzema, ki je z vratarjem Nigerije izskočil ena na ena, ni mogel sprostiti trenutka, nato pa je prečka po daljšem udarcu Kabaya Nigerijce rešila. Benzema je imel še dober trenutek - francoski napadalec je nevarno šel pod prečko, a vratar Enyama spet pomaga. Kot rezultat so Francozi vseeno zadeli.

Po kotu je vratar Nigerije naredil napako. Na izhodu je z dlanjo vrgel žogo na glavo Pogbe, ki je hitro poslal izstrelek v prazno mrežo. V 79. minuti je Francija vodila z 1 - 0.

Po prejetem zadetku Nigerijci niso več našli moči za povračilo. Afričani igre niso mogli prenesti niti pred vrata Evropejcev. Francija je zato tekmo končala na polovici polja Nigerije.

Končno so možnosti Nigerijcev za uvrstitev v četrtfinale v 90. minuti izginile. Po lumbagu z desnega boka je kapetan Nigerijcev Yobo žogo zabil v lastne vratnice.

Končni rezultat tekme je 2 - 0 v korist Francije. Evropejci se zdaj veselijo zmagovalca v paru Nemčija-Alžirija, nigerijski igralci pa se odpravljajo domov.