1/8 Finala Svetovnega Prvenstva V Nogometu 2014: Nizozemska - Mehika

29. junija je v mestu Fortaleza potekala tretja tekma 1/8 finala svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji. Srečali sta se reprezentanci Nizozemske in Mehike.

Niderlandy - Meksika_

Boj med Nizozemsko in Mehiko je navdušil navijače drugačna čustva. Štejemo lahko, da je bila tekma med tekmeci ena najbolj dramatičnih tekem svetovnega nogometnega prvenstva.

Srečanje se je začelo z dobrimi hitrostmi. Poleg tega so Mehičani nadigrali tekmeca. Velja povedati, da so bili predstavniki območja CONCACAF videti bolje v skoraj vseh glavnih vidikih nogometa. Nizozemci so praviloma uporabljali dolge podaje do prve črte, ki niso privedle do ničesar.

Prvi polčas se je izkazal za skopega z nevarnimi točkovnimi priložnostmi, čeprav je potekal v znamenju mehiške prevlade.

Druga polovica srečanja se je začela s prednostjo Mehičanov. V primerjavi s prvo polovico srečanja je edina razlika v tem, da je bila publika priča doseženim golom. Že na samem začetku drugega polčasa, v 48. minuti, so Mehičani naredili tisto, kar ni bilo več videti kot senzacija, ampak kot vzorec. Giovani dos Santos je brcnil izven kazenskega prostora in žogo poslal v mrežo nizozemskih vrat. Mehika je izvedla z 1 - 0. Bilo je zasluženo. Nizozemski igralci niso več pokazali tistega iskrivega nogometnega gola, ki so ga nizozemski navijači lahko opazovali na tekmah skupine. Že na prvi tekmi končnice je moštvu Van Gaala nasprotovala zelo organizirana ekipa.

Po zadetku je Mehika dala pobudo Evropejcem. Nizozemci so imeli dve neverjetni strelni priložnosti, a mehiški vratar Ochoa ni bil primerljiv. Srečanje se je že bližalo koncu. Za igro je še nekaj več kot pet minut, vključno z zgoščenim časom. Vendar Mehika ni mogla obdržati prednosti. Nizozemski juriš je kljub temu prinesel rezultate.

V 88. minuti se je žoga po kotu odbila do Sneijderja, ki je z močnim udarcem streljal naravnost v kot vrat Mehičanov. V zadnjih minutah Evropejci izenačijo rezultat - 1 -1.

Razplet je prišel v nekaj minutah - v 94. minuti srečanja je sodnik Mehičanom dosodil kazen. Claes-Jan Huntelaer se je približal žogi in dosegel zmagoviti gol.

Nizozemska ni zmagala, izsilili so jo v zadnjih minutah srečanja. Zdaj Nizozemci v četrtfinalu čakajo na tekmeca, ki bo zmagovalec para Kostarika - Grčija. Mehičanom je zelo žal. Bila je čudovita ekipa, ki jo je bilo z veseljem gledati. Predstavniki Srednje Amerike so spremljali Čilence - te ekipe se odpravljajo domov.