Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Rezultati Desetega Igralnega Dne Svetovnega Prvenstva V Nogometu

Brazilija je 21. junija gostila tekmi drugega kroga v skupinah F in G svetovnega prvenstva. V okviru desetega igralnega dne turnirja so na polja brazilskih mest stopile ekipe iz Argentine, Irana, Nemčije, Gane, Nigerije in Bosne in Hercegovine. Igralnega dne ni odlikoval nastop, kakršnega so gledalci svetovnega prvenstva leta 2014 že vajeni, na treh tekmah je bilo doseženih le 6 golov.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: rezultati desetega igralnega dne svetovnega prvenstva v nogometu

Reprezentanci Argentine in Irana sta prvi vstopili na igrišče v desetem igralnem dnevu. Številni strokovnjaki so uglednim Južnoameričanom napovedovali preprosto zmago, v resnici pa se je vse izteklo nekoliko drugače. Argentinska reprezentanca je imela zelo slabo tekmo. Kljub temu, da je bila v prvem polčasu posest žoge Južnoameričanov več kot 70-odstotna, so se iranski igralci branili povsem mirno, Argentincem pa niso dovolili ustvarjanja ultranevarnih trenutkov. Prvi polčas se je končal brez zadetkov. Tudi 90 minut srečanja občinstva ni razveselilo z doseženimi goli. Vsem se je zdelo, da se bo tekma končala z neodločenim izidom, a svoje mnenje je imel argentinski kapetan. Lionel Messi je v zgoščenem času z lepim driblingom zadel zunaj iranske neposredne črte. Argentina je zmago iztrgala v zadnjih minutah in se s šestimi točkami uvrstila na lestvico skupine F.

Druga tekma igralnega dne se je izkazala za zelo razburljivo. Reprezentanci Nemčije in Gane sta igrali med seboj. Kljub temu, da gledalci v prvem polčasu niso videli golov, je bila sama tekma videti zelo zanimiva. Razplet je prišel v drugi polovici srečanja. Na začetku drugega polčasa so Nemci zadeli. Po nekaj minutah so se Afričani lahko povrnili, nato pa popolnoma stopili naprej. Nemčija je izgubljala z 1 - 2. Hkrati pa ni mogoče trditi, da rezultat ni bil v skladu z igro. Vendar so Nemci uspeli povrniti drugo žogo. Na položaju ga je nadomestil Klose, ki je dosegel prvi gol na trenutnem turnirju in 15 na tekmah na svetovnih prvenstvih. Končni rezultat srečanja je bojni neodločeni rezultat 2 - 2, ki je postal najbolj ploden doslej na turnirju.

V zadnji tekmi igralnega dne so gledalci prepoznali drugo ekipo, ki je celo izgubila teoretične možnosti za uvrstitev v končnico. V Cuiabi so Nigerijci premagali reprezentanco Bosne in Hercegovine z minimalnim rezultatom 1 - 0. Evropejci lahko sodniku predstavljajo pretvezo, saj je tudi z enakim rezultatom linijski sodnik z Nove Zelandije odnesel čisto žogo. iz Dzeko, ki popravlja napačen položaj ofsajda. Ob koncu polčasa so Afričani zadeli, Evropejci pa se nikoli niso mogli povrniti. Končni poraz z 0 - 1 Bosancem odvzema možnosti nadaljevanja boja za uvrstitev v končnico.