1/8 Finala Svetovnega Prvenstva V Nogometu 2014: Kolumbija - Urugvaj

28. junija je Rio de Janeiro gostil drugo tekmo 1/8 finala svetovnega pokala FIFA v Braziliji. Na slavnem stadionu Maracanã se je reprezentanca Kolumbije sestala z reprezentanco Urugvaja.

1/8 finala svetovnega prvenstva v nogometu 2014: Kolumbija - Urugvaj

Tekma med reprezentancama Kolumbije in Urugvaja je med prvimi osmimi končnicami nogometnega svetovnega pokala veljala za eno najbolj nepredvidljivih. To ni naključje, saj imata obe ekipi kakovostno izbiro igralcev, ki so sposobni doseči rezultat. Igra se je zdela trmasta in zabavna.

Pravzaprav se je vse izteklo nekoliko drugače. Kolumbijska ekipa je še naprej razveseljevala svoje navijače s kakovostnim nogometom, čemur se niso mogli upreti niti Urugvajci. V prvi polovici tekme so prevladovali Kolumbijci. Jasno je bilo, da so igralci te ekipe bolje obvladali žogo, njihovi napadi so bili nekoliko boljši in nevarnejši. Zato je bil naravni rezultat prvega polčasa zadetek Jamesa Rodrigueza v 28. minuti srečanja. Kolumbijski napadalec si je partnerjevo konjsko podajo vzel na prsi in z drugim dotikom udaril zunaj kazenskega prostora. Udarec se je izkazal za ne le učinkovitega, ampak tudi učinkovitega. Žoga je padla neposredno pod prečko in se odbila od vratnice. Ta gol Rodrigueza je eden najlepših ciljev prvenstva. Kolumbija vodi z 1: 0.

Pred odmorom Kolumbijci niso dovolili, da Urugvajci ustvarjajo točkovalne situacije, rezultat na semaforju je ostal nespremenjen - Kolumbija je zmagala z 1 - 0.

Kolumbijci so drugo polovico srečanja začeli zelo aktivno. Tako kot v prvem polčasu se je čutila premoč igralcev te ekipe. Rezultat je bil drugi zadetek Jamesa Rodrigueza v 50. minuti. Po čudovitem napadu kolumbijskih igralcev je Rodriguez žogo spustil tik pred vrata. Napadalcu na tekmi ni bilo težko doseči še enega zadetka. Kolumbija je vodila z 2 - 0. Veselje navijačev te reprezentance ni imelo meja, ker so kolumbijski igralci tekmeca premagali z navidezno lahkoto.

Po doseženem zadetku je Kolumbija ozemlje prepustila Urugvaju, a slednji tega ni mogel izkoristiti. Iz povprečne razdalje lahko izpostavimo nekaj nevarnih strelov, pa tudi izhod na gol Pereire, vendar se te situacije niso končale z zajetjem golov Kolumbije.

Končni rezultat srečanja je 2 - 0 v korist Kolumbijcev. Urugvaj se odpravlja domov, nogometaši Kolumbije pa se bodo v četrtfinalu pomerili z Brazilijo, v tem paru pa ne bo jasnega favorita. Če bodo Kolumbijci lahko premagali gostitelje prvenstva, to ne bo senzacija, saj od prvega kroga ves svet spremlja neverjetno igro reprezentance Kolumbije.