Četrtfinale Svetovnega Prvenstva V Nogometu 2014: Francija - Nemčija

Na prvi četrtfinalni tekmi svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji sta se srečali reprezentanci Francije in Nemčije. Igra se je odvijala na znamenitem stadionu v Riu de Janeiru.

Četrtfinale svetovnega prvenstva v nogometu 2014: Francija - Nemčija

Med tekmami končnice tekočega prvenstva je še posebej izstopala tekma med Francijo in Nemčijo. Številni nevtralni gledalci so na žalost od tekme pričakovali več, kar pa je nazadnje zaostajalo za pričakovanji.

Igra se je začela zelo počasi. Zdelo se je, da se bodo le prve minute igralci tako počasi premikali po igrišču, nato pa se bo začel svetel in čustven nogomet. Vendar se to ni zgodilo.

V prvih desetih minutah srečanja so bili napadi Francozov bolj osredotočeni na nasprotnikov gol, a je prva žoga končala v vratih Deschampsovih varovancev. V 12. minuti iz standarda so Nemci odprli rezultat. Po podaji Kroosa z levega boka je Hummels žogo z glavo poslal v gol. Nemčija je vodila z 1 - 0. Ta trenutek naj bi odprl igro, toda ekipe so še naprej delovale preveč akademsko in nezanimivo.

Med nevarnimi trenutki prvega polčasa srečanja je mogoče posebej izpostaviti napad Francozov, ko je Valbuena s strelom zunaj kazenskega prostora Nemcev rezultat lahko izenačil, a je vratar Neuer svojo ekipo rešil. To se je zgodilo v 34. minuti.

Bolj v prvem polčasu občinstvo ni videlo nevarnih napadov. Do odmora je imela Nemčija prednost 1 - 0.

Druga polovica srečanja je potekala na enak nezanimiv način. Gledalci niso videli svetlega napadalnega nogometa, napadom ekip je primanjkovalo hitrosti in kreativnosti. Občutil se je občutek, da nekateri preprosto nočejo igrati (Nemci), drugi pa ne (Francozi). Hkrati je Deschampsova ekipa začela polčas držati v večji posesti žoge, a to ni privedlo do želenih rezultatov. Nemci pa so se očitno vklopili v dolgočasno igro, saj jim je rezultat ustrezal.

Med nevarnimi trenutki v drugi polovici srečanja lahko izločimo priložnost Shyurrleja v 82. minuti. Nemški napadalec bi lahko odstranil vsa vprašanja o zmagovalcu tekme, toda znotraj kazenskega prostora je Nemec streljal naravnost v sredino vrat, kar je določilo odrešenje francoskega vratarja.

Francoska ekipa je imela le eno priložnost za povrnitev. V zadnjem napadu je Benzema od blizu streljal na gol. Kljub temu, da je bil kot udarca zelo oster, je moral Neuer vstopiti in pomagati svoji ekipi.

Minuto kasneje je zazvonil sodniški žvižg, ki je končno zmago Nemcev zaznamoval z rezultatom 1 - 0. Zdaj Nemčija pričakuje tekmeca iz para Brazilija - Kolumbija, številni ljubitelji nogometa pa upajo, da takšnih brezčutnosti ne bodo več videli in nezanimivih tekem na brazilskem svetovnem prvenstvu.