1/8 Finala Svetovnega Prvenstva V Nogometu 2014: Argentina - Švica

1. julija je v brazilskem mestu Sao Paulo potekala predzadnja tekma 1/8 finala svetovnega nogometnega prvenstva. Gledalci so lahko spremljali srečanje med reprezentancama Argentine in Švice.

1/8 finala svetovnega prvenstva v nogometu 2014: Argentina - Švica

Večji del tekme je bil boj na vseh delih igrišča. Hkrati je bila v prvem polčasu igra dolgočasna. Igralci so večinoma valjali žogo na sredini igrišča. Argentinska ekipa je imela sicer rahlo prednost, a to ni pripeljalo do nevarnih trenutkov. Švicarji so poskusili s protinapadom, a tudi to se ni zdelo nevarno. Priklicati je mogoče le trenutek iz prvega polčasa - eden od švicarskih igralcev je streljal s smrtonosnega položaja, a je moštvo rešil vratar Argentine Romero.

Prvi polčas se je končal z dolgočasnim neodločenim rezultatom.

V drugi polovici srečanja so dodali Argentinci. Že zdaj lahko govorimo o pomembni prevladi Južnoameričanov. Nogometaši Argentine so v nasprotnikova vrata zadali več kot 20 strelov. Včasih je vratar rešil Evropejce. Švicarji so še naprej igrali v protinapadih, a navijači Evropejcev niso videli nobenih trenutkov super vloge.

Redni del tekme se je končal neodločeno 0 - 0. Bilo je najbolj dolgočasno 90 minut v končnici.

V podaljšku so Južnoameričani znova pritisnili in evropska ekipa je zdržala. Za glavno akcijo Argentincev lahko štejemo le pritisk na švicarska vrata, ki pa ni prinesel rezultatov.

Tekma se je v podaljšku zmanjšala na neodločen rezultat, a v 118. minuti so Argentinci dosegli zadetek. Angel Di Maria je po podaji Messija poslal žogo v gol. Veselje Argentincev je bilo takšno, kot da bi se ekipa vsaj uvrstila v polfinale. To kaže na to, da je Messijeva ekipa zelo težko zmagala na vsaki tekmi.

Zdi se, da Švicarji niso imeli moči za povrnitev. Vendar je v zadnjih minutah srečanja Argentino rešilo nekaj centimetrov. Po podaji konja v kazenski prostor je Dzhemiley z vrati udaril z glavo ob Romerojev gol. Žoga je zadela vratnico. Evropejcem je pred golom primanjkovalo kar nekaj. Zadnji napad na tekmi za Evropejce je bil nevaren prosti strel v bližini argentinskih vrat, a trenutka niso uspeli uresničiti.

Argentina se po minimalni zmagi z 1: 0 trudi za napredovanje v četrtfinale in čaka na nasprotnika iz para Belgija-ZDA. Hkrati je treba opozoriti, da argentinsko moštvo na turnirju ne prikazuje najboljše igre. Kapetan Južnoameričanov Messi se še enkrat ni izkazal v odločilni tekmi, v nekaterih trenutkih pa je igral preprosto slabo in nevredno naslova enega najboljših igralcev sveta.