Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekalo Srečanje Slonokoščena Obala In Japonska

14. junija se je končal prvi krog kvarteta C na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Po Kolumbijcih so v boj vstopili Iuvarci in Japonci. Druga tekma prvega kroga je bila v Recifeju v Areni Pernambuco s kapaciteto približno 46.000 gledalcev.

mundial_
mundial_

Tekma obeh ekip se je začela lenobno. Afričani so poskušali obvladati žogo, a vtis je bil, da Slonokoščeni obali ne bodo posebej ogrožali vrat Azijcev. Lagodno kotaljenje žoge je trajalo do 16 minut, ko je nekdanji igralec moskovske "vojske" Honda z levo nogo žogo poslal v vrata Afričanov. Vsa Japonska je bila v slavi, saj je njihova reprezentanca prevzela vodstvo. Treba je priznati, da se je izkazal za ne le učinkovitega, ampak tudi učinkovitega. Od zunaj kazenskega prostora je Honda s pošastno silo zadel vrata v bližnji kot, tako da se vratar Slonokoščene obale ni niti pomaknil, ker je bilo neuporabno.

Prvi polčas je bil končan z minimalno prednostjo japonske reprezentance. O skrajno nevarnih trenutkih ni bilo treba govoriti.

Druga polovica srečanja Azijcem ni mogla ugajati. Igra je bila prav tako izmerjena in brez naglice. Vendar je prišlo do dvominutnega neuspeha v obrambi japonske reprezentance, ki je pri Slonokoščeni obali pripeljal do dveh zadetkov.

Najprej je v 64. minuti Boni po podaji z desnega boka napada z glavo poslal žogo v vrata Japoncev. Dve minuti kasneje v podobni situaciji napadalec italijanske "Rome" in reprezentance Slonokoščene obale Gervinho izriše drugi gol. Napadalec strelja z glavo v bližnji kot.

Zadnji sodnikov žvižg na srečanju je bil priča namerni zmagi Afričanov z rezultatom 2 - 1. Slonokoščeni obali zbirajo tri točke in dohitevajo briljantne Kolumbijce.