Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Se Je Igrala Igra Japonska - Grčija

Mesto Natal je 19. junija gostilo naslednjo tekmo svetovnega pokala v skupini C. V drugem krogu sta se srečali ekipi Japonske in Grčije. Obe ekipi sta v prvenstvu v Braziliji izgubili na prvenstvu, zato je bila tekma drugega kroga zelo pomembna za vsako ekipo.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako se je igrala igra Japonska - Grčija

Igra se je začela mirno. Niti Japonci niti Grki niso nameravali takoj zatreti nasprotnika. Tak vtis je imel gledalec že po prvih minutah tekme. Če je obstajal trenerski cilj za hitro žogo, potem ga obe ekipi očitno nista uspeli izpolniti. V primerjavi z drugimi tekmami dneva je bila ta igra dolgočasna. Nevarnih trenutkov je bilo malo.

Junak prvega polčasa je bil sodnik, ki je ob koncu 45-minutne igre za dva rumena kartona odstranil kapetana grške reprezentance Katsouranisa. Med nevarnimi trenutki se lahko spomnite Hondinega prostega strela, toda grški vratar je bil na mestu in je odseval žogo, ki so jo poslali Japonci.

Ekipi sta na odmor odšli z ničelnim rezultatom, kar ni moglo ugajati nobeni ekipi.

V drugem polčasu so imeli Japonci prednost v nevarnih trenutkih. Kljub temu je mogoče še posebej izpostaviti glavo Hekasa v 60. minuti po strelu iz kota. Japonski vratar rešuje ekipo. Nato so Azijci ustvarili akutne situacije. Tako je Okubo v 68. minuti po dobri podaji z nekaj metrov uspel ne priti v prazno mrežo. Bil je najboljši trenutek na celotni tekmi. Pošastno napako in ničle ostajajo na semaforju. Malo pozneje, v 71. minuti, Japonci spet zamujajo priložnost za zadetek. Uchida je z več metrov zgrešil cilj.

Končni rezultat tekme je bil 0 - 0. Ta rezultat ni ustrezal nobeni ekipi. Grki in Japonci pridobivajo po eno točko in imajo le minimalne možnosti za uvrstitev v skupino.