Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Japonska - Kolumbija

Kolumbija si je že zagotovila nastop v končnici svetovnega pokala. Japonci so imeli malo možnosti za izhod iz skupine C. Za to so morali Azijci premagati Kolumbijce in upati na ugoden izid srečanja tekmecev, ki so igrali na vzporedni tekmi (Slonokoščena obala - Grčija).

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Japonska - Kolumbija

Kolumbijci in Japonci so se 24. junija podali na teren v brazilskem mestu Cuiaba. Južnoameričani so si že zagotovili dostop do odločilne faze turnirja. Celotno vprašanje je bilo, kakšno končno mesto v skupini C bo zasedla Kolumbija. Nasprotniki so bili že znani. Prvi v sosednji skupini so bili igralci Kostarike, druga pa ekipa Urugvaja.

Igrala se je zelo počasi. Kolumbijska reprezentanca je v začetni enajsterici postavila le tri igralce iz baze. A to ni bistveno vplivalo na kakovost igre. Kljub temu, da so Japonci v prvem polčasu večino časa imeli žogo, so rezultat odprli Južnoameričani. V 16. minuti je Cuadrado z enajstmetrovke zamenjal številke na semaforju. Kolumbijci so vodili z 1 - 0.

Japonci so v napadalnih akcijah naredili le malo. Opazimo lahko več strelov iz niza proti vratom kolumbijskega vratarja. Honda je udarila, a to Južnoameričanom ni privedlo do zadetka.

Azijci pa so se v zadnjih sekundah polčasa vseeno odbili. Okazaki je po servisu Honde zadel vrata kolumbijske reprezentance. Tako sta moštvi na odmor odšli z enakim rezultatom - 1 - 1.

Kolumbijci so drugi polčas začeli z napadi. Že v 55. minuti tekme je Martinez poslal drugi gol v vrata Azijcev. Jackson je streljal v daljši kot izven kazenskega prostora, japonskemu vratarju pa ni pustil nobene možnosti.

Po še enem prejetem zadetku so Japonci poskušali igro prenesti na kolumbijsko polovico igrišča. Včasih so Azijci dobili obetavne napade, vendar niso prišli do zadetka.

Kolumbijci so igrali v protinapadih. Eden takšnih je v 82. minuti pripeljal do tretjega zadetka. Jackson Martinez je zadel dvojico. Napadalec na zamahu v kazenskem prostoru je branilca Japoncev odstranil in žogo z najbolj natančnim dribling udarcem z leve noge poslal v skrajni kot vrat Azijcev. Kolumbija je povedla z 3 - 1.

V 90. minuti je Rodriguez postavil zadnji zdrobni rezultat. Ta je, ko je v kazenskem prostoru premagal branilca Japonske, z gracioznim udarcem vrgel vratarja Azijcev.

Končni rezultat srečanja je 4 - 1 v korist Kolumbije. Južnoameričani izstopajo s prvega mesta v skupini C na play-off tekmi prvenstva in s svojo igro pokažejo, da za favoritinje turnirja ne moreta šteti le moštvi Brazilije in Argentine. Številni strokovnjaki lahko izrazijo idejo, da Kolumbijci v prvenstvu kažejo najkakovostnejši in najbolj spektakularen nogomet.