Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Kolumbija - Slonokoščena Obala

19. junija je na stadionu v počastitev velikega brazilskega napadalca Garrinchija potekala tekma drugega kroga skupine C na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA. V prestolnici Brazilije sta se srečali reprezentanci Kolumbije in Slonokoščene obale. Obe ekipi sta na prvih tekmah zmagovali, zato je bilo njuno osebno soočenje zelo zanimivo in pomembno z vidika končne razporeditve mest v skupini C.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Kolumbija - Slonokoščena obala

Tekma med reprezentanco Kolumbije in Slonokoščene obale se je začela mirno in odmereno. Pomen in pomen tekme je bilo čutiti v dejanjih obeh reprezentanc. Zato se v prvem polčasu ekipe niso razkrile, na terenu pa je v bistvu zavladal boj. Prava bitka za žogo se je odvijala na vseh delih igrišča, kreativni igralci obeh ekip so zelo težko ustvarjali priložnosti za zadetke. Vendar so Kolumbijci imeli en zelo nevaren napad. Toda kolumbijski igralec iz najugodnejšega položaja ni mogel priti do cilja. Afričani so skušali napasti z lastnimi vrati. Gledalci so videli več udarcev na daljavo, ki so jih izvedli Slonokoščeni obali.

Ves prvi polčas je čutil odgovornost za rezultat, kar je pritiskalo na igralce. Morda se je zato prva polovica srečanja končala z neodločenim rezultatom.

V drugem polčasu je igra postala veliko bolj zabavna. Najprej je Afričane po enem od napadov Kolumbije rešila vratnica. To je bil prvi poziv za bujenje Slonokoščene obale.

V 64. minuti se je odvila prva žoga. Južnoameričani so izvedli kot z leve strani. James Rodriguez se je odzval na nadstrešek v kazenskem prostoru, ta pa je poslal glavo in poslal prvo žogo v vrata Afričanov. Kolumbijska reprezentanca je vodila z 1 - 0. Po zadetku je občinstvo videlo že tradicionalno zanimive plese Južnoameričanov v čast doseženega zadetka.

V 70. minuti je Kolumbija dobila zelo hiter protinapad, ki se je končal z novim zadetkom Slonokoščene obale. Juan Quintero je šel na srečanje z afriškim vratarjem in mirno poslal žogo mimo vratarja v gol. Pri rezultatu 2 - 0 so številni gledalci imeli občutek, da bo Kolumbija mirno pripeljala tekmo do zmage. Vendar se ni tako izšlo.

Spletke na srečanju je obudil Gervinho, ki je v 73. minuti sijajno samostojno podal s krila, kronan z udarcem v bližnji kot. Slonokoščeni obali so si vrnili en gol, rezultat 2 - 1 v korist Južnoameričanov.

Afričani so zadnje minute preživeli v napadih, drugega zadetka pa niso uspeli doseči. Kolumbijska reprezentanca je poskušala ostro protinapadati in celo skoraj dosegla tretji zadetek. Strel južnoameriškega igralca s sredine igrišča je vratar odbil. Prebrisani Kolumbijac je poskušal vrgel vratarja, a kar nekaj ni bilo dovolj.

Končni rezultat 2: 1 pomeni zmago Kolumbije in po dveh krogih Južnoameričane popelje na jasno prvo mesto v skupini C.