Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Iran - Nigerija

16. junija je potekala druga tekma prvega kroga v četvercu F med reprezentancama Irana in Nigerije. Igra se je odvijala v mestu Curitiba na stadionu "Arena Baixada". Le redki so pričakovali iskriv nogomet s tega srečanja. Na koncu se je zgodilo, da je bilo ljubiteljem 43.000 sedežev arene dolgčas.

Iran - Nigerija_

Vsaka serija se konča. Svetovno prvenstvo v Braziliji je navijače že navadilo na svež napadalni nogomet z obilico nevarnih trenutkov in doseženih golov. Iranci in Nigerijci so to serijo prekinili. Treba je tudi povedati, da so se pred to tekmo vsa srečanja nujno končala z zmago ene od ekip. Na areni v Curitibi je bil zabeležen prvi neodločen izid in to brez ciljev.

To je bila doslej najbolj dolgočasna tekma svetovnega pokala v Braziliji. V prvem polčasu so imeli žogo bolj v posesti afriški nogometaši. Poskušali so napasti, a v prvi vrsti niso naredili veliko. Iranci so držali kompaktno obrambo in niso dovolili niti trenutka, da bi se ustvaril pred njihovimi vrati. Hkrati so Iranci sami zelo redko napadali. Iz prvega polčasa se je mogoče spomniti le enega udarca, ki ga je iranski igralec po kotu z desne strani zadel z glavo. Nigerijo je rešil vratar. Ni bilo več trenutkov.

Drugi polčas je bil enako dolgočasen kot prvi. Nigerija je poskušala napasti, držati žogo, lastno ozemlje. Vendar to ni obrodilo sadov v obliki doseženih zadetkov. In nobenih zadetkov ni bilo. Iranci prav tako niso osrečili svojih oboževalcev. Vseh 90 minut srečanja je semafor zapisal dolgočasne ničle in tekma se je končala kar tako - 0 - 0.

Tekma Iran - Nigerija je še vedno najbolj nezanimiva na turnirju. Kakovost nogometa v igri je bila slaba. Mogoče je spodbujati reprezentanci Argentine in Bosne, ki igrata v isti skupini. Raven prve tekme Južnoameričanov in Evropejcev je bistveno presegla obravnavano srečanje.