Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Belgija - Rusija

Za ruske ljubitelje nogometa je bila tekma z Belgijci na svetovnem prvenstvu v Braziliji ena najbolj pričakovanih. Na slavnem stadionu v Riu de Janeiru so ruski nogometaši poskušali doseči zmago nad mogočnim tekmecem, da bi nadaljevali boj za uvrstitev v končnico.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Belgija - Rusija

Na stadionu Maracanã je ruska reprezentanca odigrala drugo tekmo na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Tekmeci Rusom so bili Belgijci - voditelji četverice N. Igra je bila za obe ekipi zelo pomembna. Ruska ekipa je morala pokazati vse, česar je sposobna, da bi dosegla želeni rezultat. Rusi so potrebovali zmago. Bila je tista, ki bi pustila dobre možnosti za odhod iz skupine. Vendar so ruski navijači znova doživeli negativna čustva.

Začetek tekme je bil za belgijsko reprezentanco. Šele po desetih minutah tekme so se Rusi umirili in začeli vsaj nekako nadzorovati žogo. Vendar je bila Belgija v polčasu prevladujoča ekipa glede nadzora naprav. V prvem polčasu Rusi niso mogli ustvariti strelnih priložnosti, je pa mogoče ločiti več strelov iz daljine na strele Belgijcev. Vratar Courtois je žoge odbil, a na žalost ruskih navijačev ni bilo prave osebe, ki bi žogo dokončala.

Belgijci so poskušali napasti pozicijsko. Nekaj nevarnih strelov in priložnosti je bilo pred vrati ruske reprezentance, vendar se je prva polovica srečanja končala z ničelnim rezultatom.

Po odmoru je morala ruska reprezentanca dodati, a se to ni zgodilo. Včasih je bil vtis, da ruski igralci preprosto niso imeli dovolj razreda. Belgijci pa so poskušali napasti vedno bolj nevarno. V zadnjih 15 minutah srečanja je Belgija pritiskala na Rusijo. Sledili so si ostri napadi. Priznati je treba, da so bili Belgijci preprosto boljši na nogometnem igrišču. Zdelo se je, da se pripravlja cilj.

Najprej je po prostem strelu mrena rešila Ruse. Navijači obeh ekip so se prijeli za glave - nekateri iz frustracije, drugi pa zaradi spoznanja, da je bilo tokrat njihovi najljubši ekipi odpuščeno. Vendar Rusija ni preživela. V 88. minuti je žogo v mrežo poslal Divok Origi. Obramba Rusov je bila preprosto raztrgana v kazenskem prostoru, zaradi česar je Origi udaril brez odpora z 9 metrov. Akinfeev je bil nemočen. Belgija je vodila z 1 - 0.

Po koncu tekme Rusi niso imeli niti moči niti časa za povrnitev. Zadnji sodnikov žvižg popravi žaljiv poraz ruske reprezentance z rezultatom 0 - 1. Belgija pridobi 6 točk in ostaja med voditelji skupine N. Rusi imajo še vedno tekmo z Alžirijo. Oddelki Capella imajo še vedno teoretične možnosti za izhod iz skupine.