Svetovno Prvenstvo V Nogometu 2014: Kako Je Potekala Tekma Kostarika - Anglija

24. junija je v skupini D na svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji potekala tekma med reprezentancama Kostarike in Anglije. Evropejci so si že po skupinskem delu zagotovili pot domov, Kostaričani pa so se pripravljali na končnico.

Svetovno prvenstvo v nogometu 2014: kako je potekala tekma Kostarika - Anglija

Predniki nogometa niso imeli druge izbire, kot da vsaj nekako razveselijo svoje navijače s prvo in edino zmago na turnirju. Vendar Britanci pred začetkom svetovnega prvenstva niso bili videti tako kul, kot so mnogi pričakovali.

Prvi polčas je bil skop z ostrimi napadi in zadetki. Med nevarnimi situacijami, ki so se pojavile pred vrati obeh ekip, lahko ločimo le dve epizodi. Najprej je v 23. minuti igralec Kostarike z imenom Borges izvedel pameten prosti strel. Žoga je zadela prečko britanskih vrat. Po tem bi lahko Evropejci dosegli zadetek iz standarda. Sturridge pa je z vodilnega položaja po predložku iz kota zgrešil cilj po popustu enega od partnerjev.

Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom 0 - 0.

V drugi polovici srečanja so bili Britanci videti nekoliko bolj aktivni, a jim to ni pomagalo do edine zmage v prvenstvu. Med nevarnimi napadi se velja spomniti trenutka s Sturridgeom v 65 minutah. Partnerji so Britance pripeljali naprej do vrat, a se nevarni trenutek z zadetkom ni končal - Sturridge je iz neposredne bližine streljal mimo vratarja in vrat.

Končni rezultat srečanja 0 - 0 jasno odraža, kakšna je bila igra. Verjetno navijači Britancev niti na tej tekmi niso bili deležni zadovoljstva za dva prejšnja poraza njihove ekipe. In vsa Kostarika praznuje uspeh brez primere. Srednjeameriška ekipa je s sedmimi točkami na prvem mestu v smrtni skupini. Zdaj morajo Kostaričani na tekmeca počakati v 1/8 finala svetovnega pokala.